k2FtbBdWr1

Боротьба з борщівником Сосновського в Кам”янка-Бузькому районі

1

За останні роки набуває поширення борщівник Сосновського – отруйна багаторічна рослина. Стебло високе, порожнисте до 2,5-3,0 м. висоти, товщина стебла до 10 см. Листки великі перисторозсічені, суцвіття – складний кошик, плід – двосім’янка. Одна рослина дає до 8000 насіння. Сходи з насіння та кореневих бруньок з’являються з березня по травень, цвіте з другого року життя, починаючи з червня до вересня, а насіння дозріває від липня до жовтня.

Зелена маса борщівника містить фурокумарин, який під впливом сонячної енергії спричиняє дуже сильні опіки при контакті з рослиною відкритими частинами тіла.

Для боротьби з цією отруйною рослиною існують різні методи – механічне та хімічне знищення.

Для того щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підрізати корені на глибині 8-12 см., та багаторазово підкошувати паростки, що відростають. Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в грунті.

Ефективніший метод боротьби – хімічний. Який необхідно проводити навесні у фазі розетки або після весняного скошування при появі дружніх сходів у фазі розетки. За період від весни до осені хімічний обробіток необхідно проводити  2-3 рази в міру відростання нових рослин.

За інформацією Державного фітосанітарного інспектора у Кам’янка-Бузькому районі Л.Ціж та провідного фахівця відділу фіто санітарних процедур О.Подолюк  рекомендовано використовувати  таку суміш гербіцидів: Раундап Макс 6 л/га + Альфа Діакамба 0,6 л/га + 250 грам аміачної селітри. Для ранцевого оприскувача на 10 л. води – Раундап Макс 120 міліграм + Альфа Діакамба 15 міліграм + аміачна селітра  50 грам, які можна придбати у спеціалізованих магазинах. При цьому слід суворо дотримуватись регламентів і санітарних правил, що прописані на етикетках упаковок гербіцидів.

Зважаючи на те, що бур’ян викликає опіки шкіри при контакті з рослиною, всі роботи по його знищенню треба проводити в захисному одязі.

Начальник  відділу                                                             С.Небога

51212

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Збір і виробництво основних видів сільськогосподарських культур та посів озимих культур під урожай 2...
Відбувся всеукраїнський круглий стіл на тему «Розвиток молочного скотарства на основі кооперацій се...
Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового комплексу Львівської області
Участь Кам"янеччини у святковому ярмарку "Добрі традиції Галичини"
Основні вимоги Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі під час проведення зернозбиральн...
Африканська чума свиней загрожує свинарству!