k2FtbBdWr1

Декларуйте доходи вчасно

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

             11 березня  2014 року з 11 год. в приміщенні актового залу ДПІ у   Кам’янка – Бузькому  районі  ГУ Міндоходів  у Львівській області  відбудеться  семінар для платників  податків на тему:

             1. Подання звітності в електронному вигляді

     Запрошуються  суб’єкти господарської діяльності – фізичні   та юридичні особи

Декларуйте доходи вчасно

В ДПІ у Кам’янка – Бузькому районі  ГУ Міндоходів у Львівській області створено належні умови для подання громадянами декларацій про доходи, отримані у 2013 році. Фахівці інспекції надають роз’яснення щодо норм податкового законодавства, допомогу під час заповнення декларацій.

 Обов’язкове подання декларації про майновий стан та доходи передбачено для фізичних осіб, які одержали в минулому році доходи від надання майна в оренду іншим громадянам, у вигляді спадщини, дарунків, іноземні доходи, прибутки від продажу акцій та корпоративних прав, а також інші доходи, з яких протягом 2013 року податок не утримувався. Термін подання Декларації – не пізніше 30 квітня 2014 року.

 Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

 Для забезпечення сприятливих умов при поданні громадянами річних податкових декларацій передбачено можливість їх приймання у робочі дні з продовженим  днем до 20.00 год. та   в суботу  з 9.00 до 16.00 год

 Консультації можна отримати також телефоном: (254) 5-13-09 .

Семінар у податковій інспекції

В ДПІ у Кам’янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області відбувся семінар для громадян та суб’єктів господарської діяльності – фізичних осіб на тему: «Декларуванню доходів громадян, отриманих у 2013 році». Надаємо відповіді на найбільш актуальні питання, які цікавили слухачів.

У 2013 році працював в декількох місцях і, відповідно, одержував дохід від декількох податкових агентів. Чи потрібно мені подавати декларацію про доходи?

 Відповідно до пп. «є» п.176.1 ст.176 Податкового кодексу України платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію за результатами звітного року, якщо ним протягом такого року отримувались доходи від двох і більше податкових агентів і загальна сума таких доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 1147 грн.), тобто 137640 грн.

Чи можу я розраховувати на податкову знижку за навчання, якщо моя дочка вийшла заміж, змінила прізвище і квитанції на оплату за навчання оформленні на її нове прізвище?

 Платник податку має право скористатися податковою знижкою на навчання непрацюючого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, за умови що в квитанції вказано прізвище такого члена його сім’ї наявна копія укладеного договору про навчання та платник документально підтвердив родинні стосунки (ступінь споріднення) з такою особою. При цьому, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище і в квитанціях зазначено його нове прізвище, то потрібно надати ще і копію свідоцтва про шлюб.

Наш онук отримав від діда у спадщину квартиру й будинок. Як оподатковується спадщина та чи потрібно подавати декларацію?

 Оподаткування доходів, одержаних у вигляді спадщини, регламентується статтею 174 Податкового кодексу України.

 Дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, включається до складу загального річного доходу платника податку і відображається ним у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (податковій декларації).

 Ставка оподаткування доходів, отриманих платником податку, встановлюється залежно від об’єкта, отриманого платником податку у спадщину, та ступеня споріднення із спадкодавцем.

 Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

 Тобто, виходячи з положень Податкового кодексу, Ви є членом сім’ї другого ступеня споріднення із спадкодавцем, а тому дохід у вигляді вартості успадкованої квартири Ви зобов’язані включити до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня року, наступного за звітним, річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем своєї податкової адреси та сплатити з нього податок на доходи фізичних осіб за ставкою визначеною пунктом 167.2 статті 167 Податкового кодексу (5%).

«Гаряча лінія» відповідає

В ДПІ у Кам’янка-Бузькому районі ГУ Міндоходів у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», під час якого на запитання громадян відповідала начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб Сідлецька Наталія Ігорівна.

 Надаємо відповіді на найбільш актуальні питання платників податків.

 Який термін подання декларації про доходи, отримані у 2013 році?

 Деклараційна кампанія 2014 року, яка розпочалась з 1 січня, пов’язана в виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб вимог Податкового кодексу, згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані ними протягом 2013 року.

 Строк подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, встановлено до 1 травня року, що настає за звітним. Це передбачено пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України. Таким чином, у 2014 році за наслідками 2013 звітного року граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи – 30 квітня.

 Декларування доходів фізичних осіб пов’язано з виконанням платниками податку вимог Податкового кодексу, згідно з положенням якого окремі категорії громадян відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи або мають право подати податкову декларацію для отримання податкової знижки за наслідками звітного року. Декларація про майновий стан і доходи подається до державної податкової інспекції за місцем проживання платника податку (за реєстрацією в паспорті).

У який термін подається річна податкова декларація на податкову знижку, а саме щодо повернення частини сплаченого податку на доходи фізичних осіб при сплаті процентів за іпотечним кредитом?

 Відповідно до пп.161.1.2 п.161.1 ст.161 Податкового кодексу України підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

 Чи має право один із батьків скористатись правом на податкову знижку за навчання студента, який працює?

 Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на їх утриманні.

 Якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання

 Я продаю квартиру, отриману торік у спадщину. Чи буде оподатковано дохід від продажу податком на доходи фізичних осіб?

 Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Однак умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину. Отже, дохід, отриманий Вами від продажу квартири, яку Ви отримали у спадщину, навіть якщо квартира перебуває у власності менше трьох років, не буде оподаткована.

Скажіть, чи можна включати до податкової знижки витрати на лікування?

 Податковим кодексом України (п.п.166.3.4 п. 166.3.ст.166) передбачено включення до податкової знижки суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування як платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення.

 Однак, відповідно до пункту 1 розділу XІX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України п.п.166.3.4 п.166.3 ст.166 набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.

 Таким чином, в декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік витрати на лікування не будуть враховуватись в складі податкової знижки.

Чи включається до складу податкової знижки за навчання сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році, але за семестри наступного року, якщо ці семестри складають один навчальний рік?

 Відповідно до п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року.

 Таким чином, сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: