k2FtbBdWr1

Делегація Кам’янеччини вшанувала пам’ять українських вояків на військових кладовищах у селі Пикуличі та місті Ланьцут (Польща)

DSCF6171

“Доки житиме пам’ять про національних героїв – доти стоятиме і процвітатиме Україна”.

19 листопада делегація Кам’янка-Бузького району відвідала місця української національної пам’яті у Республіці Польща. Перед від’їздом голова райдержадміністрації Володимир Кирилич побажав усім щасливої подорожі, цікавих, незабутніх вражень та закликав бути організованими і дружніми. Ірина Нікітіна – керівник  громадської організації «Агенція місцевого економічного розвитку Кам’янка-Бузького району” організувала цю поїздку в межах реалізації проекту про транскордонне співробітництво департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації.

Делегація Кам’янеччини розпочала візит молитвою у кафедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі. Тут відбулася зустріч з  представником  відділення Об’єднання українців у Перемишлі  Михайлом Пульковським. Його розповідь повела нас шляхом української культури Перемишля, міста, де срібнолистий Сян пливе.

Після Літургії продовжено молитви та під виконання пісні «Коли ви вмирали…» було покладено корзини синьо-жовтих квітів до українських могил на військових кладовищах у селі Пикуличі та в місті Ланьцут. Тут спочивають вояки Армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії. До могил лягли кетяги червоної калини, схожі на краплинки крові, які з України привіз Михайло Владика. Викладач історичного факультету ЛНДУ  Роксолана Дяківнич, учитель історії Василь Івашків та методист райво Ірина  Браташ розповіли про місця української історичні пам’яті. На завершення – відбулося виконання Державного Гімну України.

До могил квіти покладали Ольга Леськів із донькою Софією, Ірина Левко та Наталія Шкраба. Велично звучали українські пісні у виконанні Орисі Литвин, Оксани Мазуркевич, Галини Паньонтко, Іванни Дяківнич, Світлани Замули, Романа Ткачишина, Наталії Шульгачик, Ірини Климко, Оксани Притули, Уляни Старущак, Наталії Остапчук та інших. Хотілось би всіх назвати, всім подякувати, що в такий непростий період для двох країн 43 делегати Кам’янеччини виконали свою почесну місію – помолилися і віддали шану борцям за волю України.

У програмі поїздки була оглядова екскурсія в замок Любомирських-Потоцьких у Ланьцуті – один із найбільш відомих палацово-паркових ансамблів Польщі.

Учитель Ірина Калітовська висловила велику вдячність голові РДА Володимиру Кириличу за вагоме сприяння в організації за півроку вже третьої поїздки для вшанування місць української національної пам’яті на території Польщі.

“Борці за волю і незалежність Україні, поховані тут, і сьогодні об’єднують українців в єдину політичну націю, яка не забуває про своїх героїв, береже національну пам’ять, примножує славні традиції національної боротьби за право на самоствердження. Ми не маємо права забувати про їх безсмертний подвиг, більше того – повинні щодня надихатися їх героїчним прикладом у власні нелегкій боротьбі, яку кожен з нас веде сьогодні із зовнішнім ворогом на сході нашої країни. Доки житиме пам’ять про національних героїв – доти стоятиме і процвітатиме Україна”, – сказала аспірант, викладач Львівського Національного університету імені Івана Франка Роксолана Дяківнич.

 

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: