k2FtbBdWr1

Делегація Кам’янеччини взяла участь у Святі української національної пам’яті у Пикуличах (Польща)

DSCF5529

11 червня, у перший день безвізу, делегація Кам’янеччини взяла участь у Святі української національної пам’яті, яке традиційно проходить у Перемишлі (Республіка Польща). “Я дякую вам за високий український патріотизм, за вашу жертовність, витривалість, шановні учасники делегації. І бажаю щасливої поїздки, гарних святкувань та незабутніх вражень”, – побажав 22 її учасникам голова РДА Володимир Кирилич.

У Кафедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя, який розташований у центрі міста на площі Ринок, відбулася Архієрейська Свята Літургія. Її очолили  Преосвященний владика Сокальсько-Жовківський УГКЦ Михаїл Колтун, капелан ЗСУ, а також Преосвященний владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ. У Літургії взяли участь перші особи керівництва Львівщини, районів області, Тернопільщини та Івано-Франківщини, представники Уряду та Верховної Ради України, дипломатичного корпусу, науковці, громадські діячі. Відповідно високе представництво було від Республіки Польща. Слово-повчання Владики Михаїла Колтуна під час Святої Літургії.

Опісля з-під катедри велелюдна колона, яку очолило духовенство, з державними прапорами України і Польщі та виключно релігійною символікою рушила до села Пикулич на околицю Перемишля. Тут на високому кургані красується Хрест, оздоблений каменями. У груповій могилі поховано орієнтовно понад 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин УГА, Армії УНР, в двох братніх могилах спочиває 47 українських патріотів, вояків і старшин УПА. Відбулася панахида і під тужливу українську мелодію до Меморіалу було покладено десятки корзин синьо-жовтих та біло-червоних квітів, вінків, лампадок. У громадському віче від Львівщини слово виголосили Олег Синютка, Олександр Ганущин, Андрій Садовий…

У долі двох народів було багато трагічних моментів. Але не вони визначають майбутнє. На Святі звучало: треба сказати досить зрозуміло – або будемо будувати майбутнє спільно, або не будемо його мати взагалі. Українські герої нині на Сході боронять незалежність не лише України, але Польщі та й всієї Європи. Наша єдність – запорука того, що  смерті героїв тут недаремні. Крок, який зробили у Пикуличах разом один до одного два народи, однозначно зарахується у велику історію. А ті, хто похований, хай спочивають з Богом.

Люди з’єднали українські, польські і європейські прапори, представники різних поколінь велично виконали Державний Гімн України, гучними оплесками подякували організаторам Свята.

У заходах нас брало участь значно більше, рівень делегацій значно вищий, ніж рік тому, у позитивному настрої люди вшанували історичне минуле українців і поляків. Віддали шану борцям за волю України, за незалежність Польщі і також за волю Європи. Люди доброї волі, влада двох країн не лише декларує співпрацю, а й реалізує її, відбудовує місця пам’яті.

Тут згадали, як за труною Блаженнішого Любомира Гузара у Львові йшли українці, йшли і поляки. Його слова  – клич для нас: “Незрячі хай побачать світло”. Ми стремимо до того світла –  до Світла Божого, яке об’єднує нас всіх християн. І те світло взяв кожен зі Свята української національної пам’яті до своїх родин, до своїх сусідів. Щоб мир панував між нашими громадами як для поляків у Львові, так і для українців у Перемишлі.

Довідково: Цвинтар у Пикуличах.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: