k2FtbBdWr1

До Дня Соборності та Свободи України

До Дня Соборності та Свободи України

– Ми маємо указ Президента щодо відзначення Дня Соборності України, – зазначив під час зустрічі з керівництвом та учнями Кам’янка-Бузького ВПУ №71 голова райдержадміністрації Петро Замула. – Завтра у районному Народному домі відбудеться урочиста академія, присвячена Дню Соборності та Свободи України, 95-ій річниці Акта злуки Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки. І ми пишаємось тим, що 22 січня 1919 року міністру закордонних справ Української Народної Республіки Лонгину Цегельському була надана честь зачитати Акт злуки між ЗУНР і УНР біля пам’ятника Богдану Хмельницькому у Києві. Лонгин Цегельський – нащадок двох давніх священичих родів Цегельських та Дзеровичів, син священника Михайла Цегельського, народився у Кам’янка-Бузькій (колись Кам’янка-Струмилова).

До Дня Соборності та Свободи України

У тексті Універсалу Директорії Української Народної Республіки було виражено споконвічну мрію українського народу: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка і Наддніпрянська Велика Україна.
Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України.
Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Директор училища Ігор Чепіль, його заступник Любов Коземко, учні групи №16 Ірина Рудник, Христина Масюкова, Антоній Яжборовський провели екскурсію у музеї, ознайомили з ілюстративно-книжковими виставками в бібліотеці. Епіграфом до однієї з них є слова Володимира Сосюри: «Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову і мову її солов’їну». Зокрема, учні пишаються фотоальбомом «Україна і українці» – нагорода за участь у Всеукраїнському конкурсі соціальної реклами «Я хочу жити саме так». А нині всі групи вишивають рушникову доріжку – це зразок єдності українського народу та утвердження його культури, етносу, творчих традицій.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: