k2FtbBdWr1

У Кам’янеччині відбулася Ювілейна Проща з нагоди 100-ліття об’явлень Пресвятої Богородиці у Фатімі

111 - Копія

Сьогодні з нагоди 100-ліття об’явлень Пресвятої Богородиці у місті Фатіма, Португалія, відбулася Архієрейська Божественна Літургія в селі Руда-Сілецька Кам’янка-Бузького району. Її очолив  Владика Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун. Відбулася  Тайна священства двох молодих священиків, висвячення  диякона. Владика Михаїл уділив Апостольське Благословення та Урочисто посвятив вірних під опіку Непорочного Серця Марії. У святкуваннях взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голови Кам’янка-Бузької райдержадміністрації Володимир Кирилич,  районної ради Тарас Келеберда, Радехівської райдержадміністрації.

У вітальному слові Олег Синютка сказав: «Серед нас немає людей, які 100 років тому були очевидцями об’явлень Пресвятої Богородиці в Фатімі, але тут є люди, які 30 років тому були свідками об’явлень Божої Матері в Грушеві, у нас на Львівщині. Пресвята Богородиця заповіла: щоби ми молилися за грішну Росію, яка тоді перевернула світ. Тепер дуже багато наших батьків, братів, синів оберігають нас від ворожої навали. І в часі цієї війни не один раз в наших серцях виникав біль, переживання. Але щоби зупинити цю агресію, в першу чергу ми маємо змінитися самі. Щоби ненависть в серцях перетворити в любов, щоби ми по-християнськи ставилися до ближнього. Я переконаний, що внутрішньо станемо кращими, коли будемо молитися за навернення Росії, тоді мир настане на нашій землі».

Очільник області висловив тверду впевненість, що ми  повернемо свої землі – Донбас, Луганщину, Крим. Бо тепер наше українське військо здатне визволити нашу землю. «Переможемо ми не силою зброї, а нашою вірою, нашою добротою, любов’ю. Ми неодмінно станемо свідками нашої спільної великої перемоги», – завершив Олег Синютка.

Єпископ виразив сподівання до керівника області чутливого служіння в усіх питаннях, труднощах, які ми переживаємо. Сказав, що не просто молитися за ворога. Простіше його ненавидіти. Але кожен з нас має випрошувати в Бога ласки щирого покаяння за себе і за ворогів. Щоби тим уподібнитись до Христа. Владика згадав, як  батько нашої Церкви Андрей Шептицький просив у Бога любові до свого народу, просив сили любити і ворогів наших, щоб вони спам’яталися, навернулися, щоб ми разом могли славити Бога. А Пресвята Богородиця знає волю Божу, об’являє нам цю волю і дає запевнення Своєї помочі.

«Рана, нанесена суспільству війною, – триватиме все життя. В таких обставинах люди неспороможні справитися, щоб припинити агресію. Ключ дає нам Пресвята Богородиця – це покута, молитва за навернення Росії до миру. А ми всі знаємо, що навернення – це справа Божа, яка стосується спасіння людей. Бо Господь не хоче смерті грішника, а щоби він навернувся і жив. А Мати Божа чуває над Росією, яка дуже далеко зайшла в своїх агресивних діях щодо України і цілого світу. Припинення війни має стати овочем навернення Росії. І нам усім треба усвідомити наше життєве завдання – молитися з любов’ю, щоб грішники навернулися до Бога, на спасенну дорогу життя між людьми”, – сказав проповідник.

Не випадково Ювілейна Проща єпархії відбувається в селі Руда-Сілецька. Тут проходили Святі Місії, численні прощі, реколекції, люди облаштували Цілюще джерело, спорудили  Хресну Дорогу, у храмі є Мощі багатьох Святих та Чудотворні ікони. Владика Михаїл Колтун високо відзначив багаторічну пасторальну працю в парафії, у військових частинах Кам’янеччини, увагу до бідних настоятеля рудосілецького храму св. Юрія Побідоносця о. Богдана Стефанишина: «За заслуги йому надано право ношення Хреста з прикрасами». Нехай ласка Божа завжди діє у його священичому служінні.

-Дякую Богові і Пресвятій Богородиці за те, що святкуємо 100-річчя об’явлень у Фатімі. Сьогодні там молиться Пресвятіший Отець Франциск. А Вам, Владико, хочу побажати Божого благословення, опіки Матері Божої, якої Ви є ревним почитателем. Бажаємо Вам завтра успішно здійснити чергове військове паломництво до Чудотворних місць світу. Нехай Всевишній благословить Вас на довгі роки служіння, благословить цю працю з військовими, щоб вона була людям на радість, а Богові на славу, – сказав о. Богдан Стефанишин. Він також подякував Львівській Духовній семінарії Св. Духа, очільнику області, керівництву Кам’янеччини, Жовківщини, Радехівщини, духовенству, військовослужбовцям, керівникам служб району, своїй пастві за допомогу та підтримку в організації заходів, всім паломникам – за участь у Ювілейній Прощі, запросив на завтрашні богослужіння.

Віримо, що Пресвята Богородиця прийняла нашу смиренну надію і наше Посвяченні Їй.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: