k2FtbBdWr1

Дитинство без насильства!

завантаження (1)

«Дитина повинна за всіх обставин бути серед тих,

хто першими одержують захист і допомогу»

Декларація прав дитини

Діти мають право на захист від приниження та насильства, яке карається законом.

Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі ми маємо труднощі і іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтесь нашими порадами.

Народна мудрість говорить: «Не виховуйте дітей, вони все одно будуть схожими на Вас. Тому виховуйте СЕБЕ!». Подавайте дітям приклад хорошої поведінки.  Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка – приклад для наслідування.

 Змінюйте оточення, а не дитину.  Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.

Висловлюйте свої бажання позитивно. Кажіть дітям, чого ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте.

 Висувайте реальні вимоги.  Запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей.

 Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням. В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими – використовуйте тактику переключення уваги.

Обирайте виховання без побиття та крикуНа початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру.  Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших. Пам’ятайте, коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може зрозуміти, за що і чому її покарано.

Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір.  Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти. Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що Ви її постійно контролюєте.

 Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина.  Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває. І головне – пам’ятайте, що любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини.

завантаження

Про факти жорстокого поводження з дітьми або реальну загрозу їх вчинення повідомте службу у справах дітей райдержадміністрації за телефоном 5 23 18  чи соціальну службу, або зателефонуйте на Всеукраїнську дитячу лінію „Телефон довіри” 8 800 500 21 8(дзвінки безкоштовні)

 

        В.о.начальника

служби у справах дітей                                                  Іванна ДЯКІВНИЧ


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Львівській облдержадміністрації триває відбір та прийом документів для навчання та залучення до де...
Відбулося засідання комісії з захисту прав дитини
ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ
Служба у справах дітей райдержадміністрації щиро вітає всіх дітей із Всесвітнім днем дитини!
Здійснюється постійний моніторинг за станом утримання дітей, які опинилися в складних життєвих обста...
Проведено обстеження умов проживання сім’ї, в яку повернулися діти із закладу інституційного догля...