k2FtbBdWr1

Флешмоб та спеціалізована виставка: в області відзначатимуть Всесвітній День паліативної допомоги

1

Флешмобом #Капелюха на вуха та фотовиставкою «Життя вдома» відзначатимуть в області Всесвітні День паліативної допомоги. Про це сьогодні, 12 жовтня,  розповіли організатори під час прес-конференції «Любов в паліативі – це наші спільні страви. Це час знімати рожеві окуляри». Так, щороку у другу неділю жовтня у світі відзначають Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги. Хоспіс сьогодні є однією з форм паліативної допомоги, адже це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми в кінці життя.

Зараз ситуація, зокрема, з дитячою паліативною допомогою в Україні в цілому, а також на Львівщині залишається складною. Зараз важкохворими дітьми в області опікується Мобільний хоспіс для дітей ЗУСДМЦ.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак,  в області щорічно потребують хоспісної допомоги 40-50 дітей, які не потребують спеціалізованого медичного стаціонарного лікування. Цим дітям допомогу надають вдома. В той же час, у січні 2017 року в КЗ ЛОР ЗУСДМЦ відкрили нове відділення паліативної допомоги «Мобільний хоспіс для дітей». Відділення опікується 19 важкохворими пацієнтами вдома, що перебувають на останніх стадіях хвороби. На сьогодні, під опікою працівників лікарні в домашніх умовах перебувають 22 дітей з різними патологіями, 8 з них потребують портативної допоміжної штучної вентиляції легень.

Нещодавно у мережі стартував флешмоб #Капелюха на вуха. Для цього потрібно вдягти веселого капелюха та зробити селфі й розмістити його в Instagram або мережі Facebook з хеш-тегом #Капелюха на вуха. Акція покликана привернути увагу до потреб паліативних пацієнтів та до необхідності створення доступної та якісної паліативної допомоги в Україні.

Також, 17 та 18 жовтня, у Медіатеці (вул. Мулярська 2а) експонуватиметься фотовиставка «Життя вдома». На світлинах, які зможе побачити кожен охочий, фотографи зафіксували підопічних Мобільного хоспісу для дітей.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Міжнародний День захисту дітей відбудуться обласні змагання з боулінгу серед спортсменів з інвалід...
На сході України організують книжкові виставки
Україна та Канада продовжують зміцнювати безпекове партнерство – Президент
Комітет ВРУ рекомендував доопрацювати Стратегію щодо розвитку лісового господарства
Понад 280 млн гривень – на виплату державних допомог
У Пустомитах відкрили оновлений спортивний майданчик зі штучним покриттям