k2FtbBdWr1

Голова ОДА та заступник міністра охорони здоров’я обговорили впровадження медичної реформи на Львівщині

1

У середу, 11 січня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із заступником міністра охорони здоров’я України Павлом Ковтонюком. Темою для розмови стало реформування медичної галузі у 2017 році, зокрема впровадження страхової моделі медицини на первинному рівні, а також формування госпітальних округів на Львівщині.

Заступник міністра Павло Ковтонюк розповів про основні принципи, за якими діятиме медична ланка. Зокрема, йдеться про механізм оплати медичних послуг за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” та доступність ліків. Сторони розглянули страхову модель медицини, котра впроваджуватиметься з 2017 року в Україні. У результаті пацієнти отримають гарантований пакет медпослуг, зможуть самостійно обирати лікаря, та де лікуватися.

У розмові дискусійним було й питання формування госпітальних округів, на їх основі яких планують створити ефективну і сучасну медичну мережу.

Олег Синютка також наголосив, що на сьогодні потрібно максимально зберегти існуючі лікарні. “Я є противником закриття лікарень, адже ми повинні їх розвивати, – зазначив він. – Відповідні рішення щодо функціонування медичної мережі, звичайно, прийматимуть місцеві громади. Але нам слід залишити їм можливість для росту”.

Також учасники зустрічі обговорили важливість співпраці зі Світовим банком у галузі медицини. Нагадаємо, що Світовий банк надає Україні позику у розмірі 214,73 мільйонів доларів США на проект “Поліпшення охорони здоров’я на службі людей”. Львівщина ж на реалізацію свого субпроекту “Онкопревенція та впровадження сучасних протипухлинних технологій” отримає 10 мільйонів доларів США.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Питання речового забезпечення військовослужбовців на Яворівському полігоні командування обіцяє опера...
Сьогодні стартував виборчий процес перших виборів в об’єднаних територіальних громадах
На соціальну підтримку учасників АТО – понад 600 тисяч гривень
Від перевиконання митних платежів на ремонт доріг скеровано майже 163 млн гривень
Демобілізовані учасники АТО відвідали театр ім. Марії Заньковецької
Операторам ринку харчових продуктів надають роз’яснення щодо впровадження систем безпечності продукт...