k2FtbBdWr1

Головнокомандувач Збройних Сил України дав роз’яснення щодо залучення військових частин Тероборони до виконання завдань у зоні АТО

top-photo1_0

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Віктор Муженко надіслав на ім’я т.в.о. голови Львівської ОДА Юрія Турянського лист-роз’яснення щодо залучення військових частин територіальної оборони до виконання завдань в зоні антитерористичної операції.

Текст листа подаємо у повному обсязі.

“Шановний Юрію Івановичу!

З метою стабілізації ситуації на всій території України з 4 травня 2014 року Генеральним штабом Збройних Сил України введено в дію плани територіальної оборони (далі — ТрО) та визначено завдання щодо формування військових частин ТрО. Для виконання визначених планами ТрО завдань у Збройних Силах України з травня 2014 року в кожній області та місті Києві було сформовано декілька батальйонів ТрО.

Залучення військових частин ТрО до виконання завдань в антитерористичній операції викликало численні звернення голів обласних державних адміністрацій з пропозиціями щодо залучення батальйонів виключно в межах своїх областей.

В умовах проведення АТО на сході держави для відстоювання територіальної цілісності країни найважливішим є недопущення подальшого розширення зони збройного конфлікту на інші регіони, тому керівництвом Збройних Сил України прийнято рішення щодо залучення військових частин ТрО до ізоляції зони конфлікту. Таке рішення грунтується на вимогах Указу Президента України від 02.09.2014 №471/2013 “Про Положення про територіальну оборону України”, де визначено, що завдання ТрО виконуються як поза районами, так і в районах бойових дій.

Разом з тим, зміст звернень, які надходять від керівників ОДА, свідчить, що значна їх частина розглядає підрозділи ТрО виключно як безпосередньо підпорядковані військові формування. При цьому у багатьох випадках не враховуються ні загальна ситуація, яка вимагає зосередження основних зусиль на сході держави, ні вимоги нормативно-правових документів з ТрО.

Відповідно до вимог статті 18 Закону України “Про оборону України” я як начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України здійснюю безпосереднє керівництво ТрО України, командувачі військ оперативних командувань здійснюють керівництво ТрО у військово-сухопутних зонах відповідальності, а голови ОДА, які в особливий період є головами рад оборони областей, здійснюють керівництво в зонах ТрО.

Прийняття рішень про застосування військових частин ТрО належить виключно до компетенції Генерального штабу Збройних Сил України та відповідного військового командування ЗСУ, регламентується існуючими нормативно-правовими актами і планами застосування військ (сил).

Ураховуючи значну роль, яку відіграють обласні державні адміністрації в організації територіальної оборони, пропоную:

діяти в межах чинного законодавства з питань застосування військових частин ТрО;

активізувати роботу серед населення області, в першу чергу серед сімей військовослужбовців підрозділів ТрО, для створення позитивної суспільної думки щодо необхідності захисту держави та недопущення поширення зони конфлікту, зупинення противника на дальніх підступах, формування позитивного сприйняття військової служби в зоні АТО;

організувати доведення інформації про те, що Генеральним штабом Збройних Сил України сплановано проведення ротації батальйонів територіальної оборони із зони АТО для відновлення їх боєздатності”, – йдеться в листі начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України, генерал-полковника Віктора Муженка.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: