k2FtbBdWr1

Громадськість Яворівщини вшанувала національну пам’ять українців на території Республіки Польща

1

В межах заходів транскордонного співробітництва, за підтримки Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, представники громадськості з Яворівщини здійснили дводенну поїздку до місць національної пам’яті українців, що розташовані та території Республіки Польща. Делегація відвідала музей Аушвіц-Біркенау, поклали квіти до могили Михайла Вербицького, здійснили екскурсію Краковом та зустрілися з представником фонду християнської культури «Знак» Грегошем Джемелем.

Зокрема, в межах поїздки делегація відвідала Краків та зустрілися з представником фонду християнської культури «Знак» Грегошем Джемель, з яким  обговорили шляхи співпраці  з Яворівщиною. Співпраця з польськими колегами дозволить забезпечити в подальшому високий рівень участі на досягнення запланованих результатів, щодо отримання нового досвіду реалізації проектів для роботи з молоддю в Україні. Після цього  учасники поїздки відвідали місто Ланьцут .

На завершення подорожі, делегація завітала в село Млини, де вшанувала пам’ять Михайла Вербицького. У каплиці-пантеоні, де похований отець Михайло Вербицький, представники Яворівщини помолились, виконали Державний Гімн України, запалили лампадки та поклали квіти.

 

Довідково

Аушвіц-Біркенау— один із найбільших концтаборів, що існував з кінця травня 1940 до кінця 1949 року біля міста Освенцима (Польща). З кінця травня 1940 до січня 1945 використовувався як нацистський концтабір. З січня 1945 до кінця 1949 року використовувався як радянський концтабір.Ворота Біркенау (Аушвіц ІІ) — «ворота смерті». Загалом заручниками концтабору стало понад 14,5 тисяч вихідців із території України. Українці у таборі протестували проти поділу їх не за національною ознакою, а за громадянством (громадяни СРСР, Польщі, Чехословаччини та інш.). Багато з них загинуло від голоду, епідемій, виснажливої праці або були страчені. Значну частину в’язнів-українців складали члени Організації Українських Націоналістів під керівництвом Степана Бандери. Сюди залізницею під постійним наглядом доставлялись люди із усієї окупованої Європи.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Львові стартує проект «Сніданок в музеї"
На Львівщині втричі зросла кількість сонячних установок приватних домогосподарств
На Львівщині впроваджують пілотний проект «Сприяння інтеграції послуг, орієнтованих на підлітків»
У Львівській ОДА напрацьовували моделі майбутнього у відносинах України та Європейського Союзу
На Львівщині вшанували постать Михайла Грушевського
На Львівщині відкриють оновлений Центр архітектури, дизайну та урбаністики