k2FtbBdWr1

Кам’янеччина відзначила День Гідності та Свободи

DSC08232

20 листопада голова райдержадміністрації Володимир Кирилич, голова районної ради Тарас Келеберда, міський голова міста Кам’янка-Бузька Олег Омелян взяли участь у панахиді та громадському віче, яке відбулося у міському сквері імені Небесної сотні перед тематичним банером.

Присутні виконали Державний Гімн України, були запалені лампадки, від влади та громадськості покладено корзини квітів до площини «Небесна сотня». Учасники віче вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні та новітніх героїв Кам’янеччини і України.

Настоятелі храмів УПЦ КП, УГКЦ, УАПЦ, РКЦ відслужили екуменічну панахиду.

«Сьогодні, напередодні Дня Гідності, ми зібралися тут щоб вшанувати пам’ять, віддати свою молитву за душі тих, хто поклав своє життя за волю, за наш народ, відав своє життя за гідність нашого народу”, – звернувся до присутніх отець Володимир Касіян. – “Напевно в небагатьох народів є таке свято, переплетене  сумом.  День Гідності відстоювали наші діти, він продовжується по сьогодні. Небесна Сотня тільки розпочала боротьбу за гідність, свободу, незалежність. І по сьогодні йде ця боротьба. І сьогодні вже не одна сотня, а тисячі віддали своє життя на сході України, щоб ми жили по-іншому, бачили своє майбутнє. І, прикро, коли сьогодні, спілкуючись з людьми, дехто не може зрозуміти, що це була за революція. Не можуть зрозуміти того, що народ не зміг стерпіти того, що топчуться по його гідності”…

Священик наголосив, що народ піднявся і тим доказав – ми є гідний народ, ми вартуємо іншого життя, аніж маємо. Ми бачимо, що йдемо, рухаємося вперед, хоча кроки є маленькі.  “Насамперед ми повинні змінити своє мислення, своє ставлення. Змінити оце «мені повинні щось зробити», «мені повинні щось дати». Оце має відійти. І кожен має сказати «а що я зробив для того, щоб наша держава була вільною, щоб ми краще жили?». Ми мусимо змінити себе, бути єдиними, прагнути одного. І коли ми почнемо з себе, ми скоріше пройдемо той шлях, тому що ми не знаємо коли кінець отого кровопролиття. Тоді будемо мати надію, що мир прийде на нашу землю і заживемо, як люди», – завершив духівник.

Святкуючи та вшановуючи пам’ять наших героїв, наших Героїв Небесної Сотні, задумуємося, який ми маємо великий талант.  –  Ми отримали велику країну, ми маємо прекрасну країну з родючими ґрунтами, всебічно талановитими людьми. Але у спадок нам залишився подих режиму та, на жаль, невміле керування країною. Через це і появилася в нас Небесна Сотня. Через це сьогодні гинуть хлопці на сході країни. Не знаю, чи свідомо призначили День Гідності на свято Архистратига Михаїла, чи це було випадково. Але тут ми пригадуємо, як архангел Божий Михаїл боровся за правду. Так і ті хлопці, які борються на сході, і ті хлопці з Небесної Сотні – борються за правду. І в сьогоднішній день ми молимося за здоров’я, за укріплення наших воїнів. За упокій тих, хто відійшов від нас. Просимо Господа, щоб послав ангелів хоронителів для наших воїнів, щоб їх охороняв, щоб вони повернулися на свою рідну землю, – сказав о. Володимир Котоус.

Ведучою заходу була завідувач сектору культури райдержадміністрації Любов Водоніс.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Правоохоронці перевірять ефективність використання коштів теплопостачальними підприємствами Новоявор...
Мешканців Львівщини закликають обережно поводиться із газом та опалювальними приладами
Засідала робоча група
У Львові розпочалась міжнародна конференція "Стратегічне партнерство в час кризи"
Новаторський мистецький проект «Show Promise» представлять глядачам у Львівському Палаці мистецтв
Керівник РДА взяв участь в щотижневому спілкуванні голови Львівської ОДА з очільниками міст та район...