k2FtbBdWr1

Кам’янеччина вшанувала учасників бойових дій на територіях інших держав

DSC00071 - Копія

17 лютого в сесійній залі адмінбудинку райдержадміністрації відбулася урочистість з нагоди 29 річниці виведення військ з Афганістану. В залі зібралися учасники бойових дій на територіях інших держав. Організували людей лідери громадської організації Дмитро Душкевич, Андрій Чистяков, Микола Штефанюк та інші. Громадська організація нагородила почесною грамотою Голову РДА Володимира Кирилича, першого заступника голови РДА Андрія Вашківського, голову районної ради Тараса Келеберду, заступника міського голови Богдана Ковалюка за сприяння та допомогу в роботі. 

-Історики можуть по-різному зараз трактувати події афганської війни. Але, однозначно, військовий обов’язок, який ви виконали, є прикладом мужності, прикладом чоловічої сили і тим прикладом, який повинні наслідувати наші діти. Цей час тоді не всі до кінця розуміли. Україна, напевне, найбільше зрозуміла, що таке війна зараз, коли тривають бойові дії на Сході нашої країни. Але першими, хто зрозумів, що таке війна, що таке бій, – це були ви, учасники афганської війни. Я переконаний, що умови ведення бойових дій, які ви мали в Афганістані, напевне, відрізнялися від тих дій, які зараз є на сході, оскільки вороги в вас були як спереду, так за вами, над вами і на землі. Велика шана вашому військовому подвигу, велика шана вам. Бажаю, щоби ви ніколи не ховали своїх нагород. Зі сторони влади обіцяю, що ми всіляко будемо підтримувати ваші починання, долучатися до заходів і пам’ятати, що ваш подвиг є на рівні з подвигом сучасних воїнів – бійців АТО. Дякую вам за віддані роки державі, дякую вам за те, що ви є, бажаю вам і вашим сім’ям здоров’я. Слава Україні! Героям слава!, – звернувся до присутніх перший заступник голови РДА Андрій Вашківський.

Андрій Чистяков сказав: “Афганська війна тривала більш як 9 років. Захищати революцію в республіці Афганістан були направлені понад 150 тис. українців, більше 3 тис. з них загинуло. 8 тис. повернулись пораненими та інвалідами, близько 60 осіб – безвісті зникли. В нашій організації вже пішов із життя 31 побратим”.

– Обпалені наші серця. Ти не старайся, ти їх не остудиш водою, я залишусь афганцем уже до кінця, бо ми покалічені цією страшною війною, – сказав упродовж багатьох років колишній голова громадської організації воїнів-афганців Юрій Ліщота. – Дорогі хлопці. Пам’ять – це сама страшна річ, яка є в людини. Її не можна включити, як комп’ютер, не можна виключити, як телевізор, і дай Боже, щоб вона згладжувала  жахіття, щоб вона забувала про важкі часи і поступало більше  приємних, хороших спогадів.

Учасників бойових дій на територіях інших держав привітали міський голова Олег Омелян: «Війна – стрес, це тяжкі душевні болі, вони відбилися на вашому здоров’ї. І кріпить вас плече побратима. Бажаю всім вам миру, щоб ви не чули це страшне слово «війна», хай Бог вам дає здоров’я, щоб у цьому залі вас не зменшувалося, а залишалося так як є».

2014 рік повернувся до нас таким же важким роком. Заступник командира військової частини А 4623, підполковник Володимир Рудко звернувся до своїх колег: «Ви своїм прикладом, своєю мужністю показали, як треба боротися з ворогом, як треба служити державі. То ж. бажаю вам довгих років життя, щоб всі негаразди обминали вас стороною і було в Україні завжди чисте і мирне небо».

Від імені Кам’янка-Бузького районого військово комісаріату старший лейтенант Василь Фера поздоровив і подякував колишнім військовим.

Активістів організації нагородили грамотами та подяками.

Святкову концертну програму подарували присутнім Мар’яна Чайковська, Даяна Малишко, Аліна та Андріан Сав’яки – учасники Зразкової студії естрадного співу «Вечірня зірка», а також народний ансамбль РНД “Розмай”, ведучою заходу була завідувач сектору культури РДА Любов Водоніс.

Після урочистості відбулася панахида за полеглими та померлими воїнами біля пам’ятника афганцям на міському кладовищі в місті Кам’янка-Бузька. Звучали слова Ліни Костенко:

“Нехай  підождуть  невідкладні  справи.
Я  надивлюсь  на  сонце  і  на  трави.
Наговорюся  з  добрими  людьми.
Не  час  минає,  а  минаєм  ми”…


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: