k2FtbBdWr1

Львівщина попрощалась із Ларисою Крушельницькою

1

Сьогодні, 14 листопада, поховали археолога, доктора історичних наук, професора Ларису Крушельницьку. Попрощатися із видатною львів’янкою прийшли родичі, керівники області та міста, друзі, співробітники, громадські діячі та послідовники.

«Україна втратила надзвичайно сильну людину. Людину, що мала силу у важкі часи відстоювати своїх працівників і свої ідеали. Лариса Крушельницька завжди казала: «Читайте про минуле і думайте про майбутнє». Тепер ми розуміємо, що це минуле – то є зернина, яка могла прорости тільки на доброму колосі. Ми мали можливість жити в один час із видатною людиною», – зазначила заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

«Вона була моєю сусідкою в страшній імперії зла, ми якось вийшли із уього сусідства та стали справжніми сусідами у вільній Україні. Вона відстоювала українські книжки від захланних сусідів, та надала європейського вигляду Науковій бібліотеці. Вона надзвичайно гостро реагувала на всі несправедливості, що чинились як у Львові, так і в Україні», – поділився спогадами про Ларису Іванівну поет-дисидент Ігор Калинець.

Чин похорону розпочався  у церкві Святої Трійці, а поховали Ларису Крушельницьку на Личаківському цвинтарі у родинному гробівці на полі 23.

«Високе почуття гідності, що було завжди з Ларисою Крушельницькою, дало можливість їй вистояти у складні часи та зберегти той стержень, за які її шанували. Лариса Іванівна була і залишиться моральним авторитетом, честю і совістю української нації», – зауважив глава Українського геральдичного товариства Андрій Гречило.

Нагадаємо, український археолог, бібліотекознавець, доктор історичних наук, професор Лариса Крушельницька померла на 89 році життя. Вона була єдиною в світі жінкою-археологом, яка організувала й успішно провела понад 50 наукових експедицій. За своє життя вона написала 206 наукових досліджень, із яких понад 150 були опубліковані.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Під головуванням Ірини Сех відбулася нарада із членами Ради оборони Львівщини
Із обласного бюджету головним розпорядникам коштів виділили 31,8 мільйона гривень
В ЛОР скерували зразок рішення про призначення місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах
Наступного тижня стартує ЗНО-2017:Львівщина готова
Бібліотеки шкіл Львівщини поповняться багатотомником енциклопедії Наукового товариства імені Шевченк...
Спільна група представила додаткові докази постачання з РФ протиповітряного комплексу, за допомогою ...