k2FtbBdWr1

Львівщина та Луганщина співпрацюватимуть в освітній сфері

1

Сьогодні, 16 вересня, підписали тристоронню декларацію намірів співпраці в освітній галузі задля формування в учнівської молоді східної та західної України цінностей на засадах загальноукраїнської ідентичності та патріотизму.

Свої підписи під документом поставили міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник очільника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Ольга Лішик.

Відтак,  в основі проекту співпраця між 15 школами Львівщини та 15 школами Луганщини.

Сьогодні ж сторони задекларували спільну підготовку проекту «Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти», що подається на конкурс проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу,  умежах Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.

«Сьогодні ми підписали Меморандум про співпрацю дуже важливого проекту. Проекту, який повинен зшивати Україну.  Джерело такого натхнення є в першу чергу в освіті – в наших дітях. Цей проект виник з доброї волі, ініціативи львів’ян і луганчан щоб обмінюватися своїм досвідом. Така ініціативи – це  модель, взаєморозуміння і співпраця в сфері освіти між різними регіонами України. Тут не гасло «схід і захід разом» тут реальні дії та велика праця» – наголосила Лілія Гриневич.

У межах проекту відбуватиметься реалізація низки заходів. Зокрема, підвищення рівня освітньої співпраці між регіонами шляхом встановлення обладнання для проведення відеоконференцій та інтерактивної дошки у 30 класах для вивчення історії і української літератури пілотних середніх шкіл, а також проведення ремонтних робіт у цих приміщеннях; організація літніх шкіл у Львівській області та Республіці Польща для вчителів історії та української літератури зі шкіл Львівської та Луганської областей; організація двох інтеграційних літніх таборів «Літня академія» для школярів з Львівської та Луганської областей, а також проведення спільних краєзнавчих таборів; організація конкурсів «Історія моєї малої батьківщини» та з мовознавства серед учнів 9-11 класів.

«Як влучно зазначив колись Президент України, освіта – це ключ до нашої перемоги. І сьогодні ми є свідками формування єдиної української нації, незалежно від місця перебування. Єдиної в поглядах, єдиної в професійності і єдиної в можливості будувати добре життя в нашій державі» – зазначив Олег Синютка.

Для підготовки проекту створять робочу групу у складі представників підписантів.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На Львівщині запрацював геопортал містобудівного кадастру області
Мінмолодьспорту співпрацюватиме із ERYICA для кращого розуміння інформаційних потреб та тенденцій мо...
На Львівщині відбудеться перший обласний форум сім’ї
Олег Синютка зустрівся з Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою
«Мандруй! Літай! Пізнавай!»: в області відзначать Міжнародний день туризму
777 земельних ділянок передали у власність учасникам АТО у цьому році