k2FtbBdWr1

Львівщина та Луганщина співпрацюватимуть в освітній сфері

1

Сьогодні, 16 вересня, підписали тристоронню декларацію намірів співпраці в освітній галузі задля формування в учнівської молоді східної та західної України цінностей на засадах загальноукраїнської ідентичності та патріотизму.

Свої підписи під документом поставили міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник очільника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Ольга Лішик.

Відтак,  в основі проекту співпраця між 15 школами Львівщини та 15 школами Луганщини.

Сьогодні ж сторони задекларували спільну підготовку проекту «Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти», що подається на конкурс проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу,  умежах Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.

«Сьогодні ми підписали Меморандум про співпрацю дуже важливого проекту. Проекту, який повинен зшивати Україну.  Джерело такого натхнення є в першу чергу в освіті – в наших дітях. Цей проект виник з доброї волі, ініціативи львів’ян і луганчан щоб обмінюватися своїм досвідом. Така ініціативи – це  модель, взаєморозуміння і співпраця в сфері освіти між різними регіонами України. Тут не гасло «схід і захід разом» тут реальні дії та велика праця» – наголосила Лілія Гриневич.

У межах проекту відбуватиметься реалізація низки заходів. Зокрема, підвищення рівня освітньої співпраці між регіонами шляхом встановлення обладнання для проведення відеоконференцій та інтерактивної дошки у 30 класах для вивчення історії і української літератури пілотних середніх шкіл, а також проведення ремонтних робіт у цих приміщеннях; організація літніх шкіл у Львівській області та Республіці Польща для вчителів історії та української літератури зі шкіл Львівської та Луганської областей; організація двох інтеграційних літніх таборів «Літня академія» для школярів з Львівської та Луганської областей, а також проведення спільних краєзнавчих таборів; організація конкурсів «Історія моєї малої батьківщини» та з мовознавства серед учнів 9-11 класів.

«Як влучно зазначив колись Президент України, освіта – це ключ до нашої перемоги. І сьогодні ми є свідками формування єдиної української нації, незалежно від місця перебування. Єдиної в поглядах, єдиної в професійності і єдиної в можливості будувати добре життя в нашій державі» – зазначив Олег Синютка.

Для підготовки проекту створять робочу групу у складі представників підписантів.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

15 травня – Міжнародний день сім’ї
Львівщина отримала 227,1 млн грн субвенції на виплату державних допомог
При ОДА будуть створені робочі групи щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО
Частина представлених на цій виставці зразків озброєння та військової техніки вже наступного тижня в...
За кошти обласного екологічного фонду розчистили річку Ріпчанку
Президент передав військовим сертифікати на 40 медичних машин «Хаммер»: Автомобілі, які рятуватимуть...