k2FtbBdWr1

На Кам’янеччині проживають сім’ї біженців

завантаження (1)

У наш район прибуло шість сімей-біженців кримськотатарського населення. Це 27 осіб. Серед них діти шести та восьмимісячного віку, учні 2,5,8 класів, прибуло дві вагітних жінки. Це сім’ї з Сімферополя, Бахчисарая, Євпаторії, Керчі, Севастополя, якими я займалася особисто – поінформувала депутат районної ради Оксана Шваюк.

  Оксана Романівна почала працювати з біженцями як волонтер. Однак відразу зрозуміла, що до цієї роботи слід залучити державні структури. І зініціювала нараду, яку очолив голова районної ради Василь Ковтало. У нараді взяли участь також керівники РВ ГУМВСУ у Львівській області, галузей освіти та медицини району.

Депутат тісно співпрацює з обласним центром. Зустрічає сім’ї у Львові та привозить на територію місцевої ради, яка готова прийняти людей. Звісно попередньо узгоджує всі деталі із керівником органу місцевого самоврядування, особисто оглядає житло. Голови місцевих рад зустрічають сім’ї і розселюють. Дільничні міліціонери ознайомлюються із документами, які мають біженці. Так, на час інтерв’ю дві сім’ї проживали  у місті Кам’янка-Бузька, на території Дернівської, Великосілківської, Батятицької сільських рад. Діти шкільного віку ходять до місцевих шкіл. Наші краяни принесли біженцям  харчі, була потреба у взутті. Оскільки люди виїжджали поспіхом і не змогли взяти із собою всі необхідні речі. Голови місцевих рад оплачують комунальні послуги помешкань, в яких проживають гості. Є ще 10 пропозицій прийняти людей, але Оксана Шваюк оглянула лише 3. Найближчим часом подивиться решту помешкань.

– Як довго кримчани перебуватимуть на Кам’янеччині,- запитуємо у  Оксани Романівни?

       Одна вагітна жінка поїхала від нас до родичів на Жовківщину, але там маленький будиночок і вона виявила бажання повернутися в наш район. П’ять осіб з Товмача (приїхали із Запоріжжя і Каховки) буквально цього тижня отримають документи і виїдуть до Туреччини, де на них чекають родичі. Тут, можна сказати, блискавично спрацював начальник паспортного столу Володимир Шкраба, зауважує депутат. Ще є люди, які також бажають виїхати до Туреччини, але не можуть отримати документи у міграційній службі, оскільки у Криму заблокований сервер паспортного столу. Чоловіки-біженці мають на меті переправити сім’ї у безпечне місце, а самі, в разі початку бойових дій, повернутися у Крим. Решта сімей  проживатимуть на Кам’янеччині скільки буде потрібно.

Додамо, що в даний час біженців прийняла ще й Желдецька та Стрептівська сільські, Запитівська селищна ради. Якщо ви готові прийняти у себе мешканців Криму, можете звертатися у територіальний центр соціального ослуговування  (надання соціальних послуг), телефони 23480, 24215.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Відбудеться обговорення змін до Конституції України
Понад 14 тисяч сімей зекономили на енергозбереженні 15 мільйонів гривень, - Василь Лозинський
Звернення Президента Петра Порошенка з нагоди святкування Дня Європи в Україні
Ми – за відповідальне батьківство!
У Нацiональному музеї імені Андрея Шептицького працює безкоштовний аудiогiд
Відбулося виїзне розширене засідання Колегії управління фізичної культури та спорту обласної державн...