k2FtbBdWr1

На Львівщині відзначили 206-річчя з дня народження отця Маркіяна Шашкевича

1

У понеділок, 6 листопада, на Львівщині відбулись урочисті заходи з нагоди 206-ї річниці з дня народження культурно-мистецького діяча, священика УГКЦ, зачинателя нової української літератури в Галичині Маркіяна Шашкевича.

Представники влади, академічна спільнота і громадськість взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника галицькому Будителю, що розташований на вул. Коперника.

Опісля Народний артист України Святослав Максимчук продекламував вірші, присвячені Маркіяну Шашкевичу, а хористи заслуженої капели “Трембіта” виконали патріотичні пісні.

Довідково:

Народився о. Маркіян Шашкевич 6 листопада 1811 року в селі Підлисся Золочівського повіту у сім’ї священика. У 1838 закінчив Львівську духовну семінарію, був вільним слухачем Львівського університету, та, закінчивши семінарію — парафіяльним священиком по селах Львівщини, а саме у Гумниськах, Нестаничах і Новосілках. Під час навчання в семінарії Шашкевич спільно з Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем згуртував національно свідому молодь (І. Білинський, Ф. Мінчакевич, М. Козловський, А. Величковський, Г. Ількевич та ін.), яка стала на боротьбу за національно-культурне відродження на західних землях, зокрема за відродження народної мови в письменстві й церковних проповідях («Руська трійця»). Помер Маркіян Шашкевич 7 червня 1843 року у злиднях від туберкульозу і похований у Новосілках.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Пивоварів закликають пройти сертифікацію та атестацію
Україна розпочала підготовку до проведення матчу на звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 ...
На соціальну підтримку учасників АТО – понад 600 тисяч гривень
За 7 місяців великі підприємства Львова сплатили майже 190 млн гривень податку на доходи фізичних ос...
Президент разом з дружиною вшанував пам'ять Героїв Крут
Завершується перший етап прийняття документів на дотацію за утримання молодняка великої рогатої худо...