k2FtbBdWr1

“На Вкраїні сурми грають Нас до бою закликають. Встань, Тарасе, встань, Богдане, Встань, Іване…”

21765026_2135374749822076_6666467415939481406_n

24 вересня 2017 року, в неділю, у родинні колисці Мацялків селі Батятичі (Кам’янка-Бузький район Львівщини) урочисто відкрили і освятили пам’ятно-меморіальну дошку популярному українському співакові, одному із засновників гурту “Соколи” Іванові Мацялку на фасаді Народного Дому, який тепер носить його горде ймення.
Народився майбутній артист 21 вересня 1954 року і був наймолодшим сином у співочій селянській сім’ї Мацялків. Найстаршому Василеві було 12, а середульшому Михайлові — 8 років. Мама Ганна Михайлівна мала чудовий слух, її голос виділявся тембром і красою у сільському хорі. А Батько Олексій Іванович у вільний від роботи час був лабухом, грав на кларнеті на весіллях. Чи не вся рідня Мацялків через свої патріотичні настрої була виселена і відбувала покарання у таборах Сибіру. Тож хлопчина виховувався як свідомий і патріотично спрямований українець. У Батьківській оселі не замовкала рідна пісня всі, співали те рідне, яке роками вважалося націоналістичним. Ідея створення „Соколів” визрівала давно, але поштовхом до народження гурту на хвилі українського національного відродження були слова Матусі братів Мацялків, які вона перед смертю нашептала Михайлові: „Настала твоя пора”. І вона настала у січні 1990 року, де Іван разом з Михайлом, Марією Шалайкевич та Ярославом Дубом був одним із співзасновників музичного гурту.
Разом з „Соколами” Іван Мацялко першим у державі реанімував пісні Січових Стрільців і воїнів УПА, надав їм державної ваги. Як і колись, тепер вони звучать з Іванового голосу. І так буде завжди. Брати Мацялки  несли в народ добру і вічну пісню, гарну пісню якраз в той час, коли в зародку національної демократії видавалося, що сатанинські і бузувірські ритми назавжди заполонять душі української молоді. Високопатріотична і високоморальна пісня Івана спочатку звучала в кожній галицькій родині, а потім перелетіла кордони і гордо виконувалася у світах. Його тембр впізнавався вже з перших акордів. Ведучою заходу була завідувач сектору культури райдержадміністрації Любов Василівна Водоніс.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: