k2FtbBdWr1

Можливості реалізації природохороних заходів на Кам’янеччині

DSC04031

27 жовтня відбулася нарада з головами місцевих рад. У нараді взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Вашківський, начальник відділу водного господарства департаменту екології та природних ресурсів львівської облдержадміністрації Костянтин Орловський, представник Західного центру Українського відділення Всесвітньої лабораторії Галина Грицишин.

З метою ознайомлення якнайширшого кола учасників із можливостями реалізації природоохоронних заходів, залучення коштів обласного та державного бюджету на вирішення екологічних проблем департамент екології та природних ресурсів організував дану зустріч.

Йшлося про освоєння коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Костянтин Орловський надав інформацію з підготовки запитів на фінансування з обласного та державного фондів охорони навколишнього природного середовища, державного фонду регіонального розвитку. Зазначив, що департамент працює над збільшенням надходжень до екологічного фонду Львівщини на 2017 рік.

Другим питанням було формування комплексної обласної інвестиційної програми щодо зменшення забруднення водних ресурсів шляхом модернізації/будівництва очисних споруд та каналізаційних мереж. Фахівці говорили про збалансовані методи очищення стічних вод від комунальних та приватних будівель в сільській місцевості (у випадках відсутності централізованого водопостачання та водовідведення).

Що можна робити із стічними водами на селі розповіла представник Західного центру Українського відділення Всесвітньої лабораторії Галина Грицишин. Присутні дізналися як утворюються побутові стічні води та про один із основних способів попередження їхнього забруднення – впровадження екосанітарії. Один з методів екосанітарії – застосування сухих екосантуалетів. Галина Грицишин розповіла про плюси даного методу, навела реальні приклади його застосування та відповіла на запитання присутніх.

Під час наради розглянули питання про передачу в оренду водних об’єктів на земельних торгах, підготовку вихідних даних та отримання погоджень місцевих рад, переваги та позитивний досвід Львівщини.

До присутніх звернувся представник підприємства, яке займається встановленням сміттєсортувальної ліінї. Він поінформував місцевих голів про можливі потужності ліній, вартість, сертифікацію, необхідну площу земельної ділянки. Розповів про позитивний досвід своїх партнерів у Золочівському районі.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: