k2FtbBdWr1

“Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться народ” – Кам’янеччина відзначила День Соборності України

гол

22 січня – День Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. Напередодні державного свята у Кам’янка-Бузькому районному Народному домі відбулася урочиста академія. В ній взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Кирилич, голова районної ради Тарас Келеберда, секретар Кам’янка-Бузької міської об’єднаної громади Володимир Бусель. Присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих за волю і незалежність України. Відбулося покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері, барельєфу генерал-хорунжого, Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, могили Українських Січових Стрільців. 

Подвиги Героїв вписано у сторінки української історії. Вони надихають на жертовність, відданість, патріотизм. Але захист України це й смерть… Звучали імена Героїв Небесної Сотні – Юрій Вербицький, Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Роман Сеник. Це перші загиблі учасники протестів на Майдані.

-Для сучасної України, яка переживає черговий етап боротьби за свою територіальну цілісність, суверенність та незалежність, 99-а річниця Соборності нерозривно пов’язана з не менш вагомими подіями, що єднають різні століття. Це річниця проголошення у 2018 році незалежності УНР, роковини трагічної загибелі активістів Євромайдану, – сказала учитель історії ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Кам’янка-Бузька Леся Шпот.

Лектор розповіла про історичне значення подій в Україні на початку ХХ та ХХІ століть. Наголосила, що лише нам, нащадкам великих українців, належить берегти і творити історію своєї держави. А перемога неодмінно прийде. Бо Мудрість: єдина Україна. Вона найкраще виражена у словах українського поета Дмитра Чередниченка: “Одна від Заходу й до Сходу Володарка земель і вод — Ніхто не ділить хай народу, Бо не поділиться народ!”.

Україні, мужньому українському народові склали пісню свободи самодіяльні колективи  Кам’янка-Бузького районного Народного дому, ЦТДЮ, Кам’янка-Бузької музичної школи. Виступила хорова капела “Надбужанка”, якою керує Богдан Ковалюк, жіночий аматорський вокальний ансамбль РНД, солісти Андріан та Аліна Сав’як, Олександр Курій, Даяна Малишко, Анастасія Хаба, танцюристи – зразкова студія “Мрія” ЦТДЮ, керівники Алла Ковалюк та Зоряна Сікорська  та інші. Ведуча заходу – завідувач сектору культури РДА Любов Водоніс.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: