k2FtbBdWr1

П АМ Я Т К А з охорони праці щодо дотримання вимог безпеки при безпечному веденні зернозбиральних робіт

 

 1. Наявність тракторів, зернозбиральних комбайнів, інших самохідних машин, тракторних причепів згідно зі статистичними даними.
 2. Організація проведення навчання і перевірку знань з охорони праці трактористів-машиністів, інструктування по видах робіт працівників, яких передбачається залучати до збиральних робіт.
 3. Проходження працівниками, які зайняті на механізованих роботах, медичних оглядів у встановленому порядку. Організація проведення перед рейсових медичних оглядів операторів мобільних механізмів.
 4. Наявність розроблених маршрутів безпечного руху техніки.
 5. Технічний стан споруд і устаткування зернотоків (наявність огороджень та захисних решіток на звальних ямах, закриття на замок люків бункерів і ємкостей, перевірка опору та міцності ізоляції електроустаткування, а також опору заземлення). Безпека праці під час вантажно-розвантажувальних та інших видах робіт. Автомобілерозвантажувачі. Вимоги безпеки під час завантаження та розвантаження вагонів. Оснащення місць завантаження та розвантаження залізничних вагонів гальмівними башмаками, засобами для запобігання падіння працівників ( огородження, тросові підвіски, запобіжні пояси), вібраторами, спеціальними лопатками з довгими держаками. Забезпеченість та справність засобів дистанційного контролю температури зерна в силосах та бункерах.
 6. Перевірка габаритів ліній електропередач на зернотоках і місцях проведення зернозбиральних робіт.
 7. Забезпечення необхідними засобами для організації місць відпочинку та харчування працівників в польових умовах (наявність пересувних вагончиків, матеріалів для обладнання грозозахисту і місць куріння).
 8. Наявність засобів та підготовка до здійснення протипожежних заходів (проведення перезарядження та закупівля вогнегасників і первинних засобів пожежогасіння).
 9. Наявність заходів щодо дотримання виробничої та трудової дисципліни, попередження випадків виконання робіт у стані сп’яніння.
 10. Залучення до робіт неповнолітніх. Відсутність серед цих робіт шкідливих та небезпечних факторів. Проходження підлітками медогляду. Наявність обліку працюючих неповнолітніх.
 11. Вимоги щодо безпеки під час збирання зернових:
 • під час роботи в полі та переміщення по дорогах на зернозбиральному комбайні дозволено перебувати лише комбайнеру;
 • запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати у дерев’яних чохлах на польовому стані;
 • не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторному причепі під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продуктом до місця складування;
 • комбайни повинні бути забезпечені дерев’яними лопатами для проштовхування злежаного зерна у бункерах до вивантажувального шнека;
 • збиральні машини повинні бути забезпечені міцними дерев’яними підкладками для встановлення домкрата;
 • під час переїзджання вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин повинні бути переведені в транспортне положення. Дистанція між збиральними машинами повинна бути не менше 50м.
 1. Забезпечення працівників спецодягом та засобами індивідуального захисту.
 2. Створення безпечних умов праці для сторожів і охоронників.

Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: