k2FtbBdWr1

Пам’ять про Небесну Сотню

P1320665

У ці дні у храмах району проходять поминальні панахиди за загиблими майданівцями. 

            30 березня на майдані в центрі міста Кам’янка-Бузька вшанували сороковий день пам’яті Небесної Сотні. Панахиду відслужили настоятелі храмів міста та села Дернів. Люди поклали запалені лампадки до Великого Державного Прапора біля міської ратуші.

До присутніх звернувся о. Володимир Касіян.

– Сьогодні весь український народ вийшов на майдани, у церкви, біля Хрестів, щоб занести молитви до Господа за Небесну сотню, – наголосив духівник. – Ми відчули, якими були довгими цих 40 днів. Вони були насичені різною енергією. Ці жертви вже були Богом прийняті, та бандитська влада вже почала тікати і ми думали, що, нарешті, побачимо світло. Але за тим для нас стоїть велике випробування. У двадцять першому столітті московський чобіт наступив на нашу землю. Він потоптав усі міжнародні права, правила, пункти, закони. Це як в часи монгольських орд, коли загарбували, бо так хотіли. Страшно, прикро і під тим пресом ми всі живемо.

Ці 104 Герої поклали своє життя на вівтар України. Що буде дальше – ми не знаємо. Але повинні всі звернутися до Бога, до Пресвятої Богородиці наступної неділі, 6 квітня перед великим святом Благовіщення. У цей день відбудеться Акт віднови посвяти під покров Матері Божої. Колись такий Акт був проведений у часи князювання Ярослава Мудрого, у 1995 році у Зарваниці його провів кардинал Любачівський. І тепер ми повинні всі звернутися до Богородиці, щоб знайти захист у небі. Наше майбутнє – у Божих руках. Нехай Господь дарує Героям Небесної сотні царство Боже, а нам треба спільно молитися і просити Бога захистити нас від ворога. І неустанно прости Матінку Божу, щоб нас помилувала, – сказав о. Володимир Касіян.

Духівник наголосив на важливості,  щоб пам’ять про Небесну Сотню ми не обмежували лише до 9, 40-го дня чи роковин, а щоб кожен із нас  пам’ятав наших Героїв. Ми повинні щодня у своїх молитвах згадувати про тих,  які віддали своє життя за іншу Україну і які запрошують нас у цій іншій Україні стати  кращими, чеснішими, відповідальнішими.

         У богослужіння взяли участь заступник голови районної ради Тарас Келеберда, Кам’янка-Бузький міський голова Олег Омелян.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: