k2FtbBdWr1

ПАМЯТКА про забезпечення протипожежного захисту нового врожаю.

 

З метою попередження виникнення пожеж в місцях збирання нового врожаю необхідно дотримуватись наступних вимог пожежної безпеки передбачених вимогами НАПБ В.01.057-2006/200 Правила пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, а саме

7.9.1.2. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

7.9.1.6. Перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та рорфяних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.

7.9.1.7. У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

7.9.1.9. Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

7.9.1.11. Зернотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 м, від хлібних масивів – не ближче 100 м.

7.9.1.15. У польових умовах заправляння паливом збиральної техніки повинне здійснюватися за межами поля (не ближче 30 м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни. Заборонено заправляння машин у нічний час у польових умовах.

7.9.2.2. Площа основи однієї скирти (стогу) не повинна перевищувати 300 кв. м., а штабеля пресованого сіна чи соломи – 500 кв. м.

Скирти (стоги) на відстані 5 м від основи повинні бути оборані захисними смугами не менше 4 м. завширшки.

7.9.2.3. Протипожежні розриви між скиртами (стогами), штабелями мають бути не менше 20 м.

Відстань від скирт (стогів), штабелів грубих кормів повинна бути не менше 15 м до ліній електропередач, 20 м – до доріг, 50 м – до будівель та споруд.

7.9.2.8. Площа відсіків будівель (навісів) для зберігання грубих кормів між протипожежними стінами не повинна перевищувати 1000 кв. м., а кількість кормів – 200 тонн.

7.9.2.12. На закритих складах грубих кормів загальний електричний вимикач розміщується поза будівлями на негорючій стіні, а для будівель (навісів) з горючих матеріалів – на окремо розташованій опорі і бути вміщеним у шафу або нішу, які по закінченні робіт пломбуються.

7.9.2.14. Місця постійного складання грубих кормів мають бути обладнані блискавкозахистом.

7.9.3.3. У разі завантаження складів зерном насипом відстань від верху насипу до горючих конструкцій покриття, а також світильників та електропроводів має бути не менше 0,5 м.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: