k2FtbBdWr1

Під час Форуму видавців презентували унікальне видання «Стефанія Шабатура: нескорений дух творчості»

1

У неділю,17 вересня, у приміщенні Львівського музею історії релігії відбулася презентація альбому мистецьких творів «Стефанія Шабатура: нескорений дух творчості». У виданні представлено самобутню творчість знакової постаті національної історії та культури.

Це видання про сподвижницьке життя і діяльність незламної українки – видатної художниці, яскравої представниці голови Марійського товариства «Милосердя» Стефанії Шабатури.

У період радянського тоталітаризму творчість мисткині була заборонена, а під час ув’язнення її творчий доробок – знищили.

Зазначимо, передусім це альбомне видання зацікавить істориків, теоретиків мистецтва, культурологів, художників, а також усіх, кому близьке українське мистецтво.

«Стефанія Шабатура була надзвичайно талановитою, надзвичайно обдарованою. Усі ті речі, які вона робила в своєму житті, вона робила насамперед для України, для держави, для людей, які тут живуть. Окрім того, Стефанія Шабатура і нас спонукала робити все для кращого майбутнього» – наголосив під час презентації альбому голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Довідково:

Стефанія Шабатура народилася в Тернопільській області, закінчила Львівський інститут декоративного іприкладного мистецтва, проектувала і ткала гобелени.

У 1972 році була арештована КДБ і засуджена на п’ять років ув’язнення за антирадянську агітацію і пропаганду.

У 1979 році Шабатура вступила в Українську Гельсінкську групу – правозахисну організацію, яка вимагала від радянської влади дотримання Декларації прав людини ООН.

У 2006 році указом президента України Віктора Ющенка була нагороджена орденом “За мужність” першого ступеня.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

До уваги вступників! 4 липня розпочинається попередня реєстрація вступників для подачі заяв в електр...
На Львівщині нагородили переможців Всеукраїнських і Міжнародних олімпіад та конкурсів МАН
Фестиваль «Зашків – 2017» – твоя локація для інтелекту, духу і тіла
На Львівщині попрощались із станичним ОУН-УПА Петром Вушкою
Підтримка об'єднаних територіальних громад: у Львівській ОДА відбулась робоча зустріч
На Львівщині за кошти секторальної підтримки ЄС реалізують 14 проектів