k2FtbBdWr1

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за податковою адресою платника

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подається до органу доходів і зборів за податковою адресою платника. Тобто, за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Декларація подається до 1 травня поточного року.

 Нагадуємо, що з 1 січня 2014 р. розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом 2013 року.

Декларування доходів платниками податку на доходи фізичних осіб здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Згідно з Кодексом громадяни зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) та/або мають право її подати для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб. Для реалізації права громадян на податкову знижку за наслідками 2013 року платники податку декларацію можуть подати упродовж всього року.

 

Змінено терміни подання декларації з

податку на прибуток підприємств

ДПІ у Кам’янка – Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області  нагадує, що 3 березня 2014 року – останній день подання податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2013 рік платниками, у яких податковий період дорівнює календарному року.

З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України від 08.11.2013року          №657,  який вніс численні зміни до положень Податкового кодексу, зокрема щодо податку на прибуток. Так, річний базовий період діятиме для всіх платників податку на прибуток, за винятком тих, які згідно з п. 57.2 Податкового кодексу звітують поквартально.

 

З 1 січня 2014 року – нова ставка податку на прибуток підприємств.

Основна ставка податку на прибуток знижуватиметься поступово протягом трьох років. Це передбачено Законом України від 19.12.2013 року № 317 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків”

У 2014 році ставка податку на прибуток становить 18%, у 2015р. 17%, а в 2016 р. – 16 % .

 

Повідомлення за формою 20-ОПП подається лише за основним місцем податкового обліку

Скасовано необхідність подання платником податків повідомлень про об’єкти оподаткування за місцезнаходженням кожного з таких об’єктів. Про всі свої об’єкти платник податків повинен повідомляти тільки за основним місцем податкового обліку (ст.63 ПКУ).

 

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

             25 лютого  2014 року з 11 год. в приміщенні актового залу ДПІ у   Кам’янка – Бузькому  районі  ГУ Міндоходів  у Львівській області  відбудеться  семінар для платників  податків на тему:

  1. Декларування доходів громадян, отриманих у 2013році

 

     Запрошуються громадяни та суб’єкти господарської діяльності – фізичні  особи.

 

Задекларуйте доходи отримані від здачі в оренду майна

Громадяни України, які не зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності і здають в оренду власне нерухоме майно (далі – орендодавець) іншим фізичним особам – не суб’єкту підприємництва (далі – орендарі) виступають податковими агентами і несуть обов’язок щодо нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб.

Такі орендарці зобов’язані щоквартально нараховувати та сплачувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного податкового кварталу (за І  квартал – до 10 травня, за ІІ квартал – до 9 серпня, за ІІІ квартал – до 9 листопада, за ІV квартал – до 9 лютого). При цьому доходи від здачі нерухомості в оренду оподатковуються за ставкою 15 %,а якщо сума отриманого доходу у звітному місяці перевищує  10 мінімальних заробітних плат (за 2013 р. – 11470 грн.), ставка податку становить  17 % від суми перевищення.

Орендодавці зобов’язані задекларувати такі доходи в декларації про майновий стан та доходи за звітний рік та заповнити додаток №2 до Декларації. Декларацію з додатком слід подати до територіального органу Міндоходів за місцем своєї прописки (реєстрації) до 1 травня наступного року, тобто за 2013 рік – до 1 травня 2014 року .

Якщо фізична особа здає нерухомість суб’єкту підприємницької діяльності – підприємцю або юридичній особі, то податковим агентом виступає суб’єкт підприємницької діяльності (орендар), який утримує податок на доходи фізичних осіб під час його виплати.

Особливості оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду визначені в пункті 170.1 статті 170 Податкового кодексу України.

 

Скасовано свідоцтво платника ПДВ та платника єдиного податку.

Реєстрація  платником ПДВ та єдиного податку здійснюватиметься шляхом внесення записів до відповідних державних Реєстрів. Для підтвердження реєстрації платниками ПДВ та єдиного податку  органи Міндоходів за заявою платника податку будуть безкоштовно видавати виписки з Реєстру платників податку на додану вартість та реєстру платників єдиного податку.

Крім того, при проведенні перевірок контролюючі органи не мають права вимагати отримання виписки з відповідного Реєстру про взяття платника податків на облік відповідно до вимог Податкового кодексу.

 

 

 

 

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: