k2FtbBdWr1

Покращуємо стан охорони праці разом із Фондом соціального страхування

1

 

Згідно з статтею 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Пунктом 1 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 року №77-VІІІ передбачено, що Фонд соціального страхування та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи з профілактики страхових випадків.

Виконання статутних функцій та обов’язків Фонду щодо запобігання нещасним випадкам покладається на страхового експерта з охорони праці, який вивчає стан умов, безпеки, охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах, у фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, з метою надання страхувальникам необхідних консультацій у створенні ними та реалізації ефективної системи управління охороною праці.

В разі відсутності на підприємстві документів щодо стану охорони праці страховий експерт з охорони праці відділення Фонду може надати безкоштовну консультативну, методичну та інформаційну допомогу підприємству.

Завдяки профілактичним заходам, які проводить страховий експерт з охорони праці відділення Фонду в Кам’янка-Бузькому районі, тенденція рівня виробничого травматизму протягом останніх років постійно зменшується.

Аналізуючи причини нещасних випадків на виробництві, дуже прикро усвідомлювати, що більшості з них можна було уникнути, якщо вчасно проводити профілактичну роботу. Необхідно зрозуміти, що профілактика ефективна тільки в тих випадках, коли вона проводиться системно із застосуванням нових напрацювань у цій сфері. Роз’яснювальну роботу серед працівників слід проводити щодня з урахуванням особливостей кожного робочого місця. Чим раніше працівник усвідомить і розпізнає назрілу виробничу небезпеку – тим безпечнішими стануть умови його роботи, а це і є ключовим чинником профілактика виробничого травматизму.

Страховий експерт з охорони праці відділення

виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

від нещасних випадків на виробництві та

професійних захворювань в Кам’янка-Бузькому районі

Грещук Р.Я.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

За спалення сухостою в області притягнуто до відповідальності 78 осіб
Львівські артисти підтримують бойових дух мобілізованих на Яворівському полігоні
Львівщині запропонували втілити проект, вартістю 20 мільйонів доларів США, для осучаснення системи с...
На Кам'янеччині відзначили День Соборності України
Рух автівок на кордоні з Польщею можна відслідкувати на онлайн-мапі
Львівська область – пілотний регіон у розробці Експортної стратегії