k2FtbBdWr1

Покращуємо стан охорони праці разом із Фондом соціального страхування

1

 

Згідно з статтею 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Пунктом 1 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 року №77-VІІІ передбачено, що Фонд соціального страхування та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи з профілактики страхових випадків.

Виконання статутних функцій та обов’язків Фонду щодо запобігання нещасним випадкам покладається на страхового експерта з охорони праці, який вивчає стан умов, безпеки, охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах, у фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, з метою надання страхувальникам необхідних консультацій у створенні ними та реалізації ефективної системи управління охороною праці.

В разі відсутності на підприємстві документів щодо стану охорони праці страховий експерт з охорони праці відділення Фонду може надати безкоштовну консультативну, методичну та інформаційну допомогу підприємству.

Завдяки профілактичним заходам, які проводить страховий експерт з охорони праці відділення Фонду в Кам’янка-Бузькому районі, тенденція рівня виробничого травматизму протягом останніх років постійно зменшується.

Аналізуючи причини нещасних випадків на виробництві, дуже прикро усвідомлювати, що більшості з них можна було уникнути, якщо вчасно проводити профілактичну роботу. Необхідно зрозуміти, що профілактика ефективна тільки в тих випадках, коли вона проводиться системно із застосуванням нових напрацювань у цій сфері. Роз’яснювальну роботу серед працівників слід проводити щодня з урахуванням особливостей кожного робочого місця. Чим раніше працівник усвідомить і розпізнає назрілу виробничу небезпеку – тим безпечнішими стануть умови його роботи, а це і є ключовим чинником профілактика виробничого травматизму.

Страховий експерт з охорони праці відділення

виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

від нещасних випадків на виробництві та

професійних захворювань в Кам’янка-Бузькому районі

Грещук Р.Я.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На роботу запрошує департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ЛОДА
На автошляхах Львівщини працювало 115 одиниць снігоприбиральної техніки
Сміття, накопичене у Львові, мають вивезти упродовж 7 днів, - рішення обласної комісії ТЕБ і НС
У дворику Львівської облдержадміністрації посол Японії висадив сакури
Прес-конференція Президента України
Безкоштовний семінар для громадськості на тему: "Правила комунікації та супроводу людей з інвал...