k2FtbBdWr1

Позитивні напрацювання Львівщини з питання доступності закладів культури для людей з інвалідністю обговорено на Всеукраїнській відеоконференції

інваліди

Питання доступності закладів культури для людей з інвалідністю обговорено 6 лютого під час відеоконференції за участі Міністерства культури України, Львівської, Харківської, Одеської та Дніпропетровської областей.

Учасники конференції поділилися позитивними досягненнями у цьому напрямку та обговорили заходи на найближчу перспективу.

Від Львівської області участь у відеоконференції взяли директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Наталія Гамкало, голова товариства «Зелений хрест», один з перших, хто розпочав впровадження доступності всіх об’єктів інфраструктури для людей з особливими потребами Олександр Волошинський, депутат Львівської обласної ради (людина з інвалідністю) Ярослав Грибальський  та ін.

Під час відеоконференції директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА  Наталія Гамкало наголосила, що підняте питання є надзвичайно актуальне, адже лише на Львівщині проживає 171 тисяча людей та понад 4 тисячі дітей з особливими потребами.

Директор департаменту ОДА  акцентувала увагу на позитивних напрацюваннях Львівщини у цьому напрямку: «Львівські музеї є учасниками програми «Коаліція польських і українських музеїв для професійного обслуговування неповносправних відвідувачів», яка реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна. Це навчально-освітній проект, метою якого є підготовка музейних працівників та підтримка музейних гідів-лекторів, що сприятиме збільшенню кількості музеїв, доступних для осіб з особливими потребами».

Також вона зазначила,  що Львівська асоціація розвитку туризму спільно з Ресурсним центром інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська Політехніка» за сприяння Посольства США в Україні проводять семінар «Бібліотечне обслуговування слабозорих і сліпих».

За словами Наталії Гамкало, Львівська обласна державна адміністрація є активним учасником та опікуном єдиного в Україні мистецького проекту «Відчинилося життя» людей з вадами зору, які виконують твори під супровід симфонічного оркестру, також обласна державна адміністрація ініціює та реалізовує благочинний проект «Мистецький арсенал добрих справ», у рамках якого опікується Львівським геріатричним пансіонатом, де систематично проживає 200 людей-інвалідів, для яких організовуються цікаві тематичні концертні програми.

«Також слід зазначити, що Львівська обласна філармонія за результатами Всеукраїнського конкурсу, що проходив під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, визнана найкращим закладом щодо доступності для людей з інвалідністю», – резюмувала директор департаменту культури, національностей та релігій Львівської ОДА.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Львівщина отримала черговий транш субвенції для надання пільг і житлових субсидій на придбання тверд...
На Львівщині зросла кількість штатних працівників
У Львівській області реалізовуватимуть програму розвитку ОТГ
Львівщину представили на українсько-корейському агрофорумі
Архів Львівської області долучився до проекту «Електронний архів Михайла Грушевського»
Соціальний проект «Ти зможеш, якщо зміг я» цьогоріч охопить майже півтисячі дітей