k2FtbBdWr1

Позитивні напрацювання Львівщини з питання доступності закладів культури для людей з інвалідністю обговорено на Всеукраїнській відеоконференції

інваліди

Питання доступності закладів культури для людей з інвалідністю обговорено 6 лютого під час відеоконференції за участі Міністерства культури України, Львівської, Харківської, Одеської та Дніпропетровської областей.

Учасники конференції поділилися позитивними досягненнями у цьому напрямку та обговорили заходи на найближчу перспективу.

Від Львівської області участь у відеоконференції взяли директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Наталія Гамкало, голова товариства «Зелений хрест», один з перших, хто розпочав впровадження доступності всіх об’єктів інфраструктури для людей з особливими потребами Олександр Волошинський, депутат Львівської обласної ради (людина з інвалідністю) Ярослав Грибальський  та ін.

Під час відеоконференції директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА  Наталія Гамкало наголосила, що підняте питання є надзвичайно актуальне, адже лише на Львівщині проживає 171 тисяча людей та понад 4 тисячі дітей з особливими потребами.

Директор департаменту ОДА  акцентувала увагу на позитивних напрацюваннях Львівщини у цьому напрямку: «Львівські музеї є учасниками програми «Коаліція польських і українських музеїв для професійного обслуговування неповносправних відвідувачів», яка реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна. Це навчально-освітній проект, метою якого є підготовка музейних працівників та підтримка музейних гідів-лекторів, що сприятиме збільшенню кількості музеїв, доступних для осіб з особливими потребами».

Також вона зазначила,  що Львівська асоціація розвитку туризму спільно з Ресурсним центром інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська Політехніка» за сприяння Посольства США в Україні проводять семінар «Бібліотечне обслуговування слабозорих і сліпих».

За словами Наталії Гамкало, Львівська обласна державна адміністрація є активним учасником та опікуном єдиного в Україні мистецького проекту «Відчинилося життя» людей з вадами зору, які виконують твори під супровід симфонічного оркестру, також обласна державна адміністрація ініціює та реалізовує благочинний проект «Мистецький арсенал добрих справ», у рамках якого опікується Львівським геріатричним пансіонатом, де систематично проживає 200 людей-інвалідів, для яких організовуються цікаві тематичні концертні програми.

«Також слід зазначити, що Львівська обласна філармонія за результатами Всеукраїнського конкурсу, що проходив під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, визнана найкращим закладом щодо доступності для людей з інвалідністю», – резюмувала директор департаменту культури, національностей та релігій Львівської ОДА.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Оголошено конкурсний відбір серед українських менеджерів для стажування у Німеччин
Головне управління ПФУ у Львівській області розпочало фінансування пенсійних виплат за квітень 2014 ...
Глава Уряду пропонує запровадити широку медійну програму для роз'яснення реформ
На Львівщині за рік побудують німецький завод сухих будівельних сумішей
На Львівщині розпочав роботу Турецько-український бізнес-форум
Ми з вами, український народ і вся Україна, вступаємо в іншу історичну епоху - Президент