k2FtbBdWr1

Працюють на перспективу, бо діти – це наше майбутнє

1

30 листопада голова райдержадміністрації Володимир Кирилич під час наради за участю заступника голови районної ради Наталії Мудрик, начальника відділу освіти РДА Василя Ковтала, сільського голови села Банюнин, керівників школи та дитячого дошкільного закладу села, депутатів місцевої ради, активних представників громади наголосив на тому, що в районі не планується закриття жодного навчального закладу, держава в пріоритеті ставить функціонування дитячих дошкільних установ. “Закрити шкільну установу неможливо без погодження громади. У 2017 році ЗОШ І-ІІ ступенів села Банюнин буде функціонувати, а в майбутньому – ОТГ будуть наділені повноваженнями РДА та райради”, – сказав очільник району. Кількість учнів буде визначальним критерієм навчального закладу, та й світова практика показує, чим більше дітей, тим легше створити матеріально-технічну базу закладу.

Громадськість Банюнина порушила  питання про функціонування закладів освіти на території Банюнинської сільської ради. З 520 виборців 314 підписалися за створення Банюнинського НВК. Василь Ковтало повідомив, що питання про закриття чи реорганізацію ЗОШ І-ІІ ст. с. Банюнин не розглядається. Нормативно-правових актів, що регламентують зміну статусу закладу або його ступеня, наразі не змінено. В даний час у школі навчається 64 учні. Приміщення школи в ідеальному стані, останніми роками тут реалізовано 3 мікропроекти, школа має успіхи в олімпіадах, добру матеріальну базу, тут високий рівень управлінської діяльності, сильний потенціал, який готовий працювати з поглибленого вивчення певного предмету.

Відділ освіти розглядає питання щодо можливості вивільнення орендованих приміщень. Проте, таке вивільнення на даний час призведе до негативних та незворотніх процесів, зокрема до необхідності двозмінного навчання, яке є неприпустимим, бо негативно вплине на якість здобуття учнями загальної середньої освіти. Діти дошкільного віку, згідно з чинним законодавством, не враховуються до кількості школярів НЗ. Зі зміною Статуту закладу (новоствореного НВК) зміна власника будівлі не відбувається. З подання дирекції ЗОШ І-ІІ ст. с.Банюнин в найближчий час утворення НВК шляхом реорганізації ЗОШ та ліквідації ДНЗ  розглядатися не буде.

“Ваша позиція, шановні представники громади, має бути мирною, розумно, виваженою, адже ви працюєте на перспективу, бо діти – це наше майбутнє”, – завершив керівник галузі освіти району Василь Ковтало. Свої думки висловили сільський голова Банюнинської сільської ради Леся Дякун, директор школи Марія Кучерепа, присутні отримали відповіді на всі запитання.

У підсумку зустрічі Наталія Мудрик наголосила, що питання створення НВК повинні розглянути депутати на сесії місцевої ради, прийняти відповідне рішення, а поки-що всім разом слід активно працювати над входженням мікропроекту з реконструкції приміщення сільського ДНЗ, щоб реалізувати проект у 2017 році.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: