k2FtbBdWr1

Про сплату земельного податку громадянами

 

ДПІ у Кам’янка – Бузькому районі ГУ Міндоходів у Львівській області повідомляє, що відповідно до п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України , власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

 У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

 Разом з цим, п. 286.5 ст. 286 ПКУ передбачена спеціальна норма щодо дати набуття або припинення обов’язку по сплаті земельного податку для фізичних осіб.

 Зокрема, нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному ст.58 Податкового кодексу. Сплата здійснюється – протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення – вручення.

 У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності. Орган             Головного управління Міндоходів  надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 З урахуванням викладеного, у разі набуття фізичною особою протягом року права власності на земельну ділянку земельний податок за неї сплачується починаючи з місяця, в якому у такої фізичної особи виникло право власності, незалежно від того, хто був попереднім власником (фізична чи юридична особа).

 Також , податковим законодавством передбачені певні пільги для фізичних осіб щодо сплати земельного податку. Згідно ст. 281 Податкового кодексу України від сплати податку за землю звільняються:

– інваліди першої і другої групи;

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Звільнення від сплати земельного податку для перелічених категорій громадян, поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм. Так , Законом передбачено такі граничні норми:

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як                2 гектари;

– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

– для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Додаткову інформацію щодо особливостей нарахування та сплати податку можна отримати в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Кам’янка – Бузькому районі  ( м. Кам’янка – Бузька  вул. Незалежності,18 телефон: 5-13-09).

Конкурс „Очима дитини про бюджет країни ” триває

До 1 квітня 2014 року проходить перший етап конкурсу „Очима дитини про бюджет країни” на районному рівні. Його проводять державні податкові інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області.

Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової та митної тематики:

художні твори;

комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація);

літературні твори.

У конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх учбових закладів двох вікових категорій:

І категорія: станом на 1 січня 2014 року виповнилося 9-11 років;

ІІ категорія: станом на 1 січня 2014 року виповнилося 12-15 років.

Роботи, що відповідають тематиці конкурсу, слід подати до 1 квітня 2014 року до інформаційно-комунікаційних підрозділів ДПІ у містах та районах Головного управління Міндоходів у Львівській області.

Інформація про умови участі в конкурсі, вимоги до творчих робіт розміщена на субсайті Головного управління Міндоходів у Львівській області (lv.minrd.gov.ua).

Головне управління Міндоходів у Львівській області запрошує творчих школярів до участі у конкурсі та бажає творчих здобутків та перемог!

До місцевого бюджету Кам’янка-Бузького району надійшов один мільйон гривень плати за землю

Платниками плати за землю відповідно до ст.269 Податкового кодексу України є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі та орендарі земельних ділянок.

 На обліку в ДПІ у Кам’янка-Бузькому районі ГУ Міндоходів у Львівській області перебуває 211 землекористувачів, 81 орендар земельних ділянок – юридична особа та 125 власників земельних ділянок – фізичних осіб.

 У січні-лютому 2014 року до місцевого бюджету району надійшло плати за землю у сумі 1 млн. грн., що перевищило показник минулого року на 0,2 тис. грн., в тому числі від юридичних осіб надійшло 0,9 млн. грн., від фізичних осіб – 0,1млн. гривень.

Більше 2 млн. грн. ПДВ відшкодовано платникам

Кам’янка-Бузького району

           Протягом січня-лютого 2014 року в ДПІ у Кам’янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області відшкодовано 2133,5 тис. грн. податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платників.

        Всього на обліку в податковій інспекції району зареєстровано 190 платників податків на додану вартість, з них 147 юридичних осіб та 43 фізичні особи-підприємці.

        Нагадаємо, що право на отримання відшкодування ПДВ мають платники податку, які дотримались критеріїв та порядку, передбачених статтею 200 Податкового кодексу України.

ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯНТРИВАЄ КАМПАНІЯ

ДЕКЛАРУВАННЯ  2014

       ДПІ у Кам’янка – Бузькому районі Головне управління Міндоходів у Львівській області нагадує, що до 1 травня триватиме кампанія декларування доходів громадян.

Особливістю цієї кампанії є обов’язок платників податків – фізичних осіб  подавати річну податкову декларацію, якщо протягом 2013р.оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися)  їм у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно – правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищувала 120розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року  (у 2013 р. – 137640 грн.( 1147грн. x  120 ) для  проведення перерахунку сум податку за ставками 15 (17) % за новими правилами. При цьому необхідно враховувати, що оподатковувані доходи, нараховані (виплачені, надані) платникам податку у 2013р., інші, ніж зазначені вище, не беруть участь у проведенні такого перерахунку.

      Слід, зауважити, що обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи у громадян також виникає у разі:

   –  отриманих окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом2013 року податок не утримувався;

   –  отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

  –  отримання іноземних доходів.

Хто звільняється від обов’язку надавати декларацію про майновий стан і доходи за 2013р?

Відповідно до п.179.4 ст.179 Податкового кодексу України від обов’язку подання декларації звільняються (незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податків ) особи , які: є неповнолітніми або недієздатними і при цьому перебувають на повному забезпеченні інших осіб (у тому числі батьків) та / або держав; перебувають під арештом або засуджені до позбавлення волі за станом на кінець граничного строку подання декларації ; перебувають у розшуку ; знаходяться на військовій службі і в інших обставин, визначених Податковим кодексом.

 Які на сьогоднішній день існують способи подачі декларацію про майновий стан і доходи ?

Декларацію про майновий стан і доходи до органів Міндоходов можна подати особисто , поштою з повідомленням про вручення (за 10 днів до закінчення граничного строку подання декларації ) або в електронній формі з дотриманням умов , щодо реєстрації електронного підпису.

Для зручності платників податків на офіційному веб- сайті Міндоходов www.minrd.gov.ua створений спеціальний електронний сервіс «Декларування он- лайн» який дозволяє громадянам заповнити декларацію про майновий стан і доходи за 2013 в електронному вигляді і здати її , не відвідуючи органи Міндоходов .


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Довідку про підтвердження статусу податкового резидента України можна отримати в Центрі обслуговуван...
Нюанси складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій філіями
Розмір орендної плати за землю не встановлюється органами фіскальної служби
Який порядок обчислення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі отримання ...
Повернення помилково або надміру зарахованих коштів
Звітність з податку на нерухоме майно заповнюємо правильно