k2FtbBdWr1

Про успіх децентралізації на Пустомитівщині – конференція об’єднала депутатів, місцеве самоврядування та громаду

1

11 серпня, в народному домі села Давидів Пустомитівського району, відбулась конференція «Пустомитівщина. Децентралізація. Реалії. Перспективи». Захід став дискусійним майданчиком з обговорення перспектив створення спроможних об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та об’єднав депутатський корпус, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, представників громади.

На досягненнях децентралізації на Львівщині під час заходу наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Важливо, що конференція проходить безпосередньо з ініціативи громади і районної ради. Це демонструє, що розуміння і успішність реформи децентралізації безпосередньо сприймається мешканцями на базовому рівні – рівні села, селища, ОТГ. А відтак громади самі розуміють користь від власного об’єднання. Бачимо, що громади інвестують в розвиток, в капітальне будівництво, дороги, освітлення, інтернет, в соціальну інфраструктуру і саме це є прикладом роботи успішних громад. Територіальним громадам потрібно об’єднуватись, щоб бути господарями на власній землі і нести відповідальність перед своїми людьми»,-  зазначив Ростислав Замлинський.

Успіхи децентралізації засвідчує і сільський голова Давидівської ОТГ Володимир Керницький.

«Переваги ОТГ ми відчули одразу. Це і фінансова підтримка, створення нових відділів, більше повноважень. На практиці – це також зручність для громади. Важливо, що ми маємо додаткові фінансові ресурси, а відтак можливість проводити роботи, які дійсно потрібні нашій громаді», – зазначив Володимир Керницький.

Учасники конференції працювали у чотирьох локаціях: освіті, медицині, культурі та економіці. Відтак обмінялись досвідом з питань децентралізації, обговорили здобутки та виклики, які сьогодні актуальні для ОТГ та подальшу співпрацю задля покращення життя громади району.

Нагадаємо, що Давидівська ОТГ, на базі якої відбулась конференція, утворилась у 2016 році і стала першою на Львівщині, яка зареєструвала статут. Давидівська ОТГ об’єднує Давидів, Виннички, Кротошин, Пасіки-Зубрицькі, Чишки. Про діяльність Давидівської ОТГ детальніше тут.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Представникам об'єднаних територіальних громад розповіли як формувати бюджет
Робота з сім"ями, які опинилися в складних життєвих обставинах
У ЛОДА обговорили перспективи розвитку освітньої галузі, - зустріч Олега Синютки з депутатами ВР
Володимир Гройсман поспілкувався з викладачами та студентами ЛНУ ім. Івана Франка
Виставка живопису та "Украдене щастя" – українцям у Польщі організували цікаву мистецьку п...
На Самбірщині урочисто передали ключі від нового обладнання для полігону ТПВ