k2FtbBdWr1

У Дрогобичі польські та українські експерти ділились досвідом зі збереження дерев’яних церков

1

Нещодавно у м. Дрогобичі відбулося щорічне засідання Міжнародної консультативної ради місця Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Дерев’яні церкви регіону польських та українських Карпат”. Про це повідомили у відділі охорони історичних пам’яток департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації.

Учасниками заходу стали представники органів охорони культурної спадщини Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської облдержадміністрацій, а також Малопольського та Підкарпатського воєводств Республіки Польща. Серед присутніх також були представники релігійних громад церков, внесених до Списку ЮНЕСКО, провідні польські та українські реставратори дерев’яної сакральної архітектури.

На засіданні розглянули ряд важливих питань із дотримання вимог для об’єктів, внесених до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зокрема, представники регіонів розповіли про фінансування робіт на таких об’єктах у 2016-му році. Зазначимо, що з обласного бюджету, у рамках програми “Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки” цьогоріч виділили 920 тис грн на виготовлення проектно-кошторисної документації для реставрації 4-ох дерев’яних церков, а також їх поточного ремонту.

Учасники наради проаналізували виконаних реставраційних робіт на об’єктах ЮНЕСКО та поділились досвідом щодо використання і збереження цінних зразків дерев’яної  архітектури.

Нагадаємо, що у червні 2013 року на засіданні комітету ЮНЕСКО в Пном-Пені (Камбоджа) 16 дерев’яних храмів визнано об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО, з них 8 – від української та 8 – від польської сторони.

Чотири пам’ятки сакральної архітектури розташовані на території Львівської області:

– церква Святого Юра у м. Дрогобичі;

– церква Святого Духа в с. Потелич Жовківського району;

– церква Собору Пресвятої Богородиці в с. Матків Турківського району;

– церква Святої Трійці у м. Жовкві.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На території “сокальського скотомогильника" зафіксували перевищення норми шкідливих сполук
У Яворівському районі відбулося виїзне засідання колегії управління молоді та спорту Львівської ОДА
Енергетики відновили електропостачання майже у всіх знеструмлених через негоду населених пунктах
Із початку року на дорогах залатали понад 600 тис м2 ям
Підготовка до відзначення Дня Конституції України та Дня молоді
На Пустомитівщини відкрили новий сучасний садок