k2FtbBdWr1

У Кам’янка-Бузькій відбулася Хресна дорога – за мир в Україні

IMG_1117 - Копія

11 березня голова райдержадміністрації Володимир Кирилич, голова районної ради Тарас Келеберда, міський голова Олег Омелян взяли участь у Хресній ході, яка відбулася вулицями міста Кам’янка-Бузька. Її очолило духовенство Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков. Настоятель храму св. Миколая м. Кам’янка-Бузька о. Юрій Мовчан, який незмінно щорічно організовує Велику Хресну дорогу, звернувся до її учасників, щоби кожен молився за перемогу українського народу у війні, за мир в Україні, за навернення до Бога Сходу нашої країни та Росії, за розквіт нашої держави та за всі особисті намірення. Цьогорічна молитва була з роздумами про діла милосердя.

“Милосердний Боже, прихід Твого Сина на землю змінив хід історії людства. Через Сина Ти уклав Новий заповіт з людиною і кожен, хто увірує в Нього буде мати життя вічне. У Сині Ти показав Свою велику любов до грішників і подав надію на Спасіння. Ця любов торкає нині серця багатьох, спонукаючи до навернення”, – цією молитвою розпочалася хода. Священики смиренно попросили благословення на ці духовні роздуми над хресним шляхом Божого Сина. Щоб кожен, який прийшов на цю ходу, сподобився пізнання Божої любові і, натхненний Святим Духом, ревно творив діла милосердя, уподібнюючись до Милосердного Отця. 

Кожна стація розпочиналась молитвою, потім було роздумування про Страсті Христові, дальше – науки, щоб кожен розумів, де він може проявити своє милосердя. “Ісус просить, щоб ми були милосердними, як Отець”, – звучав з вуст священиків заклик  на кожній стації.

Великий Хрест несли священики, діти, військовослужбовці, матері, батьки, дівчата, працівники міської, районної рад, працівники райдержадміністрації, педагогічні і медичні працівники, жінки і чоловіки.

Хресна хода надихнула людей вдосконалити своє життя не лише в часі Великого посту, але й постійно творити діла милосердя: кривду терпеливо зносити, бути відкритими для хворих і немічних, для тих, хто в скуті, нести промінь радості тим, хто спокусився і повірив у темряву, вміти почути голос Бога і Божої Мудрості, проявляти турботу над грішниками, вміти пізнати Божу Істину, не соромитися бідних, а повертати їм їхню гідність, терпеливо зносити образи і молитися за кривдників, ворогів наших, просити для них прощення. “Ісусе, прости нам. що не завжди зуміли виявити милосердя”, – линула перепросьба. “Тепер йдемо  з Тобою, піднімаємось з ями неуцтва, невідання, здобуваємо знання, щоб краще пізнати цей світ і краще наслідувати Тебе. З Тобою і для Тебе робимо діла милосердя”.

Хресна хода завершилась у храмі св. Миколая – у духовній нашій святині. “Всечесні отці, дорога шанована владо, військові, лікарі, вчителі, дорогі во Христі Браття і сестри! Вже стало доброю традицією в третю неділю Великого посту, в Хрестопоклінну неділю брати цей Великий Хрест і йти відважно Хресною дорогою вулицями нашого міста.  Це не є просто молитва, наша набожність, це не є якесь театралізоване дійство, а ця Хресна дорога – це наша євангелізація, наше свідчення про Христа. Вона є справжнім благословенням для мешканців нашого міста, для всіх її активних учасників. Відбуваючи цю Хресну дорогу, роздумуючи на страстями і над терпіннями Ісуса Христа десь вдалині бачимо своїх дітей на війні, ми бачимо ці сльози матерів, бачимо, які наслідки наших заробітчан… Це є наша з вами хресна дорога. І на тій хресній дорозі, як би нам не було важко, які би терпіння ми не мали і які би хрести ми не несли, Христос закликає нас мужньо брати свій хрест і йти за ним, з любов’ю”, – сказав отець Юрій.

Духівник наголосив, що у сьогоднішньому світі є багато зла, неправди, брехні, а Бог мовчить на всі ці прояви. Але відповідь на ці питання нам дає Папа Франциск, який каже, що Бог ніколи не мовчить Він завжди до нас промовляє. Бог відповідає на це зло світу Своїм Хрестом, Своїм Словом – Любові, Прощення і Милосердя: “Ви сьогодні повинні почути це слово Христа, це Слово до нас, християн тому, що нерідко від нас також виходить багато всякого роду зла. Однак християнин не має права відповідати злом за зло, але лишень любов’ю. Бо Христос – це є любов. Берімо свій Хрест і відважно йдімо за Христом, бо Він є -дорога, правда і життя”.

Отець Юрій Мовчан подякував кожному священикові, очільникам району і міста, сердечно подякував військовим, бо ці хлопці несуть на своїх раменах цей великий тягар війни, своїми грудьми вони відважно боронять і захищають нашу соборність, нашу державу. Подякував поліції, яка забезпечила належний супровід: “Направду, ми є щасливі, що сьогодні поліція може молитися разом з нами”. Подякував всім учасникам ходи, настоятелям храмів УПЦ КП, УАПЦ нашого міста: “Сподіваюся, що прийде  той момент, коли ми всі разом будемо творити цю велику молитву Хресної дороги. Бо тільки тоді, коли ми будемо єдині, тільки тоді будемо мати Україну, тільки тоді Україна воскресне. Дякую всім молільникам Хресної дороги. Нехай Господь щедро винагородить нас, вислухає наші прохання і поблагословить миром всі наші сім’ї, родини, наших військових, весь український народ”.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: