k2FtbBdWr1

У місті Брно урочисто відкрили виставку художника Івана Марчука

1

Сьогодні, 11 жовтня, у місті Брно (Чехія) делегація із Львівщини на чолі з Олегом Синюткою взяла участь у відкритті виставки відомого українського художника, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка, Івана Марчука.

“Іван Марчук є засновником нових стилів та авторської техніки в мистецтві, які міцно закріпилися за його іменем. Його талант вже належить людству. Він творить образ модерної України і гордо несе її стяг у світі. Ми пишаємося тим, що у 2006 році Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради академії. Це перший випадок визнання українського художника інституцією такого високого рівня» – зазначив під час вітального слова голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Для нас особливо знаменним є те, що Іван Марчук – єдиний з українців, хто потрапив до списку «ста геніїв сучасності» за версією газети «Дейлі телеграф». Так світ відзначив роль у зміні системи поглядів, суспільне визнання, силу інтелекту, досягнення та культурну значущість нашого уславленого митця. Нині ми щиро вдячні за можливість відкрити українського генія для чеських поціновувачів прекрасного» – додав очільник області.

Довідково:

Марчук Іван –2007 року потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності,  який уклала британська газета «Дейлі телеграф».

Доробок митця налічує близько 5000 творів. Провів понад 120 персональних і близько 50 колективних виставок. Майстерня митця знаходиться в самому центрі Києва на вулиці Пушкінській.

До 1988 року Спілка художників офіційно не визнавала творчість Івана Марчука, хоча він мав понад 15 експозицій у різних містах колишнього СРСР перші виставки 1979 і 1980 років у Москві. І лише 1988 року його прийняли в члени Спілки художників України.

Іван Марчук є засновником нових стилів у мистецтві, зокрема «пльонтанізму. Авторська техніка передачі зображення — пльонтанізм (від діалектизму «пльонтати» — плести, заплітати, переплітати): нанесення фарби тонкими кольоровими лініями, їх переплетення під різними кутами, чим досягається ефект об’ємності й світіння. Сьогодні його картини вражають мистецтвознавців Європи, Америки, Австралії, йому пропонують виставлятися в найкращих залах світу. Картини Івана Марчука зберігаються в багатьох колекціях у різних країнах світу.

Виставкова діяльність:

У доробку митця близько 130 персональних та 50 колективних виставок в Україні й за кордоном (зокрема, 1990, Національний художній музей, Київ; 1999, галерея муніципалітету м. Ліль, Франція; 2005, Український дім, Київ; 2006, Національний музей російського мистецтва, Київ; 2011, Національний музей Т. Г. Шевченка, Київ; 2013, Палац Радзивіллів (Литовський художній музей), Литовська Республіка; 2013, галерея УВУ, Мюнхен, галерея Шарлоттенбургу, Берлін, Німеччина; 2015, галерея Кордегарда, Варшава, галерея Центрум, Краків, Польща; 2016, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»; 2016, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького; 2016, Європейський Парламент, Бельгія тощо).


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: