k2FtbBdWr1

У селі Батятичі відкрили меморіальну дошку Народному артисту України Івану Мацялку

DSC07613 - Копія

24 вересня у селі Батятичі Кам’янка-Бузького району біля місцевого Народного дому відбулося урочисте відкриття та освячення меморіальної дошки естрадному співаку, Народному артистові України Івану Мацялку, уродженцю села Батятичі.

Пам’ять видатного діяча прийшли вшанувати заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, голова райдержадміністрації Володимир Кирилич, голова районної ради Тарас Келеберда, рідні Івана Мацялка, друзі, духовенство та місцеві мешканці.

Право урочисто відкрити меморіальну дошку було надане заступнику голови ОДА Оксані Стоколос-Ворончук, старшому братові Івана Михайлові Мацялку та дружині Івана – Валентині.

Освятили меморіальну дошку настоятелі місцевих храмів отці Ігор та Ярослав.

«Багато заслуг є в народних артистів, зокрема в Івана Мацялка. Якщо повернутися назад, в дев’яності роки, коли був створений гурт «Соколи», що прагнула наша українська душа – нашої української пісні, повстанської пісні. І цю нішу в наших душах і серцях заповнили якраз твори Івана Мацялка. Ці народні пісні, які, здається, співали самі собі вдома, були покладенні на відповідну музику колективом, який користувався на той час великою популярністю не тільки в Україні, але й на поселеннях, в Канаді, США та інших країнах. Людина скільки живе, стільки її пам’ятають. Тож сьогоднішній захід, відкриття цієї дошки в селі, де Іван народився, ходив до школи, їздив зі скрипкою в Кам’янка-Бузьку музичну школу, – велика подія для нашого села», – звернувся до присутніх отець Ігор. – «Від себе, парафіян, мешканців дякую людям, які спричинилися до такого великого вкладу у відкриття меморіальної дошки. Вона нагадуватиме усім людям, хто буде проходити повз неї, хто буде їхати через наше село, що з нашого села був такий великий сокіл, як Іван Мацялко».

Отець Ярослав сказав: «Іван не просто народний артист України, це людина, яка вміла любити, яка вміла творити. І, що найголовніше, ця людина вміла це передати. Сьогодні ми повинні продовжувати цю творчість, яка, в принципі, є в нашому селі. Ми співучі, ми люблячі – передавайте це іншим. І воно, як ланцюжок, буде існувати вічно. І цей ланцюжок сьогодні започатковується».

У своїй промові заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук сказала: «Маю за велику честь від іменні голови обласної державної адміністрації Олега Синютки вклонитися вам і подякувати, найперше, пані Валентині, пану Михайлу, односельчанам за вашу пам’ять. Подякувати за те, що ми вміємо і мусимо шанувати своє – справжнього українця. Бо, знаєте, інші країни про свою чи про іншу судять по тому, як ми пам’ятаємо, що мали колись. Бо якщо ми залишимо будь-яку дрібницю, вона нам потім віддасться. Ми маємо зараз війну тому, що там на сході забули, що вони українці, що є мова, що є пісня. І, можливо, зараз ми повертаємося до того, щоби пам’ятати і бути гідними великих українців. Давайте на цій пам’яті будувати велику, сильну незалежну Україну».

До слова також були запрошенні народна артистка України Марія Шалайкевич, дружина Івана Мацялка – Валентина Бондар-Мацялко, голова Батятицької сільської ради Ольга Браташ.  Брат Михайло Мацялко, народний артист України, розповів коротко про народження свого брата та історію заснування гурту «Соколи», про шлях, який вони пройшли до популярності. На завершення присутні заспівав «Іванові пісні».

Автор меморіальної дошки є досить відома людина, народний художник України Василь Ярич, який робив пам’ятник Данилу Галицькому м. Львові.

Від громадськості села Батятич, влади та усіх присутніх до меморіальної дошки були покладені квіти та лампадки.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: