k2FtbBdWr1

Василіянський Чин святого Йосафата відзначить 400-ліття

1

Впродовж 14-17 вересня у приміщенні Будинку вчених відбудеться Міжнародна наукова конференція “Чин святого Василія Великого – історія, сьогодення,  перспективи”. Головна мета заходу – відтворити історію і внесок Василіянського Чину задля розвитку свідомого суспільства у нашій країні.

Про це розповіли під час прес-конференції щодо святкування 400 – літнього ювілею Василіянського Чину святого Йосафата.

«Для нас ювілейні святкування 400–ліття Василіянського Чину є особливою нагодою, змістовно вивчити те, що зробили наші попередники, як жили, для чого проводили реформу. Це не лише святкування – це передовсім відтворення минулого, вивчаючи подвиг наших реформаторів, ми запалюємось доброю ідеєю рухатись вперед і розвиватись» – зазначив протоігумен о. Йоан Школик.

Участь у конференції візьмуть Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, головний настоятель чину о. Протоархимандрит Генезій Віомар з Риму, а також провідні дослідники із Польщі, Канади, Італії, Литви, Бразилії, США.

“Конференція складатиметься з 5 сесій, які відтворюють історію Василіянського чину з часів реформи 1617 року і до сьогодення. Особливу увагу під час заходу буде звернено на новомучеників української землі, не тільки василіан, але й на героїчний чин святого Йосафата Кунцевича. Це є важливо для сучасної України, суспільству потрібно показувати позитивний приклад мучеництва, готовності до самопожертви заради миру та добра в державі.” – наголосив Ігор Скочиляс, проректор з наукової роботи УКУ.

Зазначимо, під час конференції також презентуватимуть шість нових видань з історії Василіянського чину українською, російською, польською та литовською мовами.

Долучитись до конференції може кожен охочий, зареєструвавшись на місці проведення. Детальніше із програмою можна ознайомитись тут


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Львівщина отримала 214,7 млн. грн на виплату державних допомог
В межах Міжнародного економічного форуму порушили питання експортної стратегії та перспектив Львівщи...
Фінансування пенсійних виплат за грудень завершили
Підприємства Львівщини найбільше реалізували продукцію переробної промисловості
Понад 70 проектів за кошти ДФРР реалізують у Львівській області
Стали відомі номінанти Відзнаки за професіоналізм та милосердя Орден Святого Пантелеймона