k2FtbBdWr1

Вчилися забути біль війни, щоб будувати світле завтра

SAM_0993

У рамках Всеукраїнської декади зайнятості в приміщенні Кам’янка-Бузького районного центру зайнятості за ініціативи Громадської організації захисту прав та інтересів воїнів АТО відбувся тренінг з питань емоційного відновлення та надання психологічної підтримки колишнім учасникам антитерористичної операції. Модерувала зустріч Ростислава Пекарюк – психолог, психотерапевт, коуч здоров’я, член психологічної кризової служби.

Актуальність заходу очевидна. Адже за нинішніх реалій, коли на сході України не стихають вибухи снарядів, руйнуються будівлі, спалахують вогнища, умирають від поранень бійці та мирні жителі, кваліфікована поміч психолога потрібна не тільки кадровим армійцям, а й іншим очевидцям трагедії – волонтерам, медикам і пересічним громадянам, що стали жертвами військового насильства.

Постійна загроза життю, смерть побратимів, рідних чи близьких людей, втрата здоров’я, вимушене переселення – усе це призводять до погіршення самопочуття тих, хто потерпів від наслідків терористичних дій. Як свідчать експерти, психологічні травми в рази глибші за фізичні. Поширеним ускладненням, яке може розгорнутися через певний час після стресової події є посттравматичний розлад. Власне про психологічну реабілітацію, відновлення і підтримку душевної рівноваги і йшлося на тренінгу. Пані Ростислава доступно розповіла учасникам бойових дій, членам їхніх сімей, працівникам соціальних служб району, психологам, військовим і волонтерам про способи та методи відновлення гармонійного стану організму, показала вправи, виконуючи які можна позбутися негативних емоцій. Багато уваги було зосереджено на тому, яким чином кожна особа може використати власний потенціал і ресурси для кардинальної зміни життя на краще, як на основі здобутого досвіду успішно будувати світле завтра, з вірою, надією та любов’ю крокувати у майбутнє.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: