k2FtbBdWr1

Скарби народу України – прапори в центрі міста Кам’янка-Бузька

P1400499 - Копія

Сьогодні, 6 березня, на центральній площі міста Кам’янка-Бузька відбувається Велика Українська Хода з вшанування Героїв Майданів, Героїв російсько-української війни. Цей захід проводиться з ініціативи військового журналіста, учасниці Революції Гідності та волонтера Катерини Валевської.

-У вашому місті відбувається акція заради миру та перемоги. Від міста до міста, від бригад до бальйонів єднаються прапори, на яких люди пишуть свої думки, щоби силою думки, віри і молитви зупинити ту чуму, яка прийшла на нашу українську землю. Бо думка і слово – це сама сильна зброя всесвіту, думки матеріалізують, Бог читає наші думки. Їдучи від міста до міста, від бригад до батальйонів, зустрічаєш тих світлих людей, справжніх Божих дітей, які залишають свої думки, і вони линуть до неба, до Бога. Від малого до старого сьогодні люди можуть залишити свої побажання, цими думками звернутися до Бога і просити, щоб нам Боженька відкрив той шлях до переможного бою, – сказала в інтерв’ю Катерина Валевська.

Акція розпочалась об 11 годині ранку і триватиме до 18. Кам’янка-Бузька міська рада забезпечила учасниці транспорт, нічліг. Заступник міського голови Богдан Ковалюк приніс прапор міста і державний, увечері вони приєднається до всіх виставлених прапорів, переїдуть у Радехів. Ці прапори вже переїхали всю прифронтову, фронтову лінію, вони були підняті на найвищу точку – Говерлу, щоб вище до неба, до Бога донести думки українців.

“Моя боротьба за нову вільну мирну Україну розпочалась 10 грудня 2013 року з київського Майдану  Незалежності і через всю Україну, всю лінію фронту. Зараз я військовий журналіст в добровольчому батальйоні”, – розповіла ініціатор акції. Тут на довгому столі бойові шеврони, патрони – кожен має свою історію, про це буде написано в книзі “Під небом України”, патрони, в центрі експозиції статуетка Пресвятої Богородиці, Новий Завіт та “Кобзар” у обкладинках під колір військової форми. Ці два видання були спеціально випущені для наших військових. Поруч на плакаті написи “Переходь на українську!”,  “Розмовляй державною мовою нації”, “Українська мова – це наша зброя у війні з Росією”.  “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову”, – пригадалися слова нашої сучасниці Ліни Костенко. А несе їх у народ, по всій Україні людина у військовій формі, з обвітреним обличчя та фотоапаратом на грудях – журналістка Катерина Валевська, колишня вчителька російської мови та літератури з Миколаївщини, яка четвертий рік розмовляє українською мовою. Вона вже створила один музей на Івано-Франківщині, у Верховині. Наступний планує створювати у центральній Україні – в Кіровоградській області. У своєму архіві ця творча особистість має 50 тисяч фотографій, працює над відкриттям фотовиставки “Обличчя з війни – обличчя України”.

Така ідей прийшла до учасниці Майдану в лютому, коли ховали своїх побратимів, серед них свого брата, який загинув 19 лютого на Інститутській. Жінка дала собі слово об’їхати Україну і розповісти людям про Майдан, але тоді ще не знала, яке страшне ще горе чекає нас.

“У кожної людини в цьому житті є своя місія. В когось вона велика, в когось вона маленька, у когось вона відповідальна. Моя місія вирішальна – дарувати людям віру”, – такими словами завершилася наша розмова.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Президент України доручив головам ОДА бути провідниками у боротьбі з корупцією
Володимир Кирилич провів позачергове засідання районної комісії з питань ТЕБ і НС
Перед початком роботи сесії діти привітали депутатів із Різдвяними святами
Досвід співпраці очільників Кам'янеччини - вартий наслідування
Шановні виборці, які голосуватимуть вперше, перевірте свої персональні дані у Державному реєстрі ви...
Зроблять зручності для маленьких пацієнтів