k2FtbBdWr1

Військовій частині А-4623 – 70 років: ” Держава сильна тоді, коли має сильне військо”

P1330098

 

У суботу, 3 травня голова  Кам’янка – Бузької райдержадмінітсрації Василь Радчук  взяв участь в урочистості привітав із 70-річчям створення  військовій частині А-4623 – 540 Львівського зенітного ракетного полку імені Івана Виговського Повітряних Сил Збройних Сил України.

Поздоровити військовиків, захисників України прибули голова Кам’янка – Бузької райдержадміністрації Василь Радчук, в.о. голови районної ради Володимир Келеберда, міський голова Олег Омелян,  командувач повітряного командування “Захід“ генерал – майор Олег Струцинський, а також ветерани полку – генерал – майор запасу Юрій Галушка, полковник Володимир Стороженко, а також Микола Мороз, Микола Чишкун, Арнольд Григорович, Григорій Павлюченко.

Не одне покоління воїнів-зенітників стояло на варті мирного українського неба, а  починаючи з 1949 року полк несе бойове чергування з протиповітряної оборони України і охорони повітряного кордону.

Частина формувалася у лютому – квітні 1944 року на теренах України в Дніпропетровську при Донбаському корпусному районі протиповітряної оборони. Вже у травні вступила в бої за Україну, маючи у своєму складі п’ять дивізіонів, озброєних 37-міліметровими гарматами. Відтоді частина і веде свою бойову історію.

Перше бойове хрещення новостворений полк під командуванням підполковника Ісаака Ліпковича отримав у боях на території Дніпропетровщини під час протиповітряної оборони залізничних станцій Апостолово, Долгінцево, Воронцовка, Корневашки.

P1320998

В липні 1944 року полк увійшов до складу 8-го корпусу ППО. По мірі просування військ на захід, особовий склад частини виконував бойові завдання з повітряного прикриття таких важливих об’єктів і вузлових магістралей як Знам’янка, Первомайськ, Тернопіль, Луцьк, Львів. Тут, на теренах Галичини, він і залишився у повоєнний час.

Після урочистого винесення Бойового прапора полку та виконня Державного гімну України, командир військової частини, полковник Олександр Гуменюк звернувся із привітальним словом до особового складу, очільників району, гостей.  – Загалом, за роки війни полк провів понад п’ятсот боїв, відбив 160 рейдів ворожої авіації, знищив 7 літаків, 15 танків і бронетранспортерів, 20 автомашин та більш ніж 600 солдатів і офіцерів противника.

Насамперед воїни-зенітники прикривали від ударів з повітря залізничні вузли та аеродроми, важливі військові та промислові об’єкти. Пам’ять про роки тієї страшної війни, бойових товаришів-однополчан, які боронили рідну землю від загарбників, про їхні бої сьогодні дбайливо зберігається в музеї полку, – розповів командир частини. – Постійне несення бойового чергування особовим складом частини впродовж минулих десятиліть і по теперішній час – це підтвердження того, що повітряні кордони держави на замку.

Сьогодні командний пункт та всі зенітні ракетні дивізіони несуть постійне бойове чергування в системі протиповітряної оборони країни. Щодня десятки військовослужбовців заступають на свою особливу варту – охорону повітряного простору країни.

– Ваша частина – надійний повітряний щит у захисті неба України, – наголосив голова райдержадміністрації Василь Радчук.- За мужність і героїзм воїнів частини нагороджено багатьма орденами та медалями, бойовий шлях частини – частина славних сторінок героїчного літопису боротьби нашого народу з фашистською Німеччиною у роки другої світової війни. Сьогодні частину оснащено новими військово – технічними засобами, що забезпечує її належну боєздатність, високий рівень захисту повітряного кордону України.

У день свята – побажання міцного здоров’я, щастя, радості, нових успіхів у почесній і нелегкій службі – захисника Вітчизни. Мирного неба, вірної дружби, Господнього благословення, усіх життєвих гараздів.

Голова райдержадміністрації нагородив Грамотами РДА та районної ради капітана Ігоря Пушкара, сержанта Сергія Андрушка.

P1330023

– Держава сильна тоді, коли має сильне військо, коли армія є забезпечена і готова захистити свою Державу, – виголосив міський голова Олег Омелян та разом секретарем міської ради Володимиром Буселем вручили подарунок командиру військової частини Олександру Гуменюку, також  Грамоти – капітану Михайлу Яворському – командиру роти матеріального забезпечення; старшому сержанту Володимиру Жуку – командиру зенітно – ракетного відділення.

У своєму виступі заступник голови Кам’янка – Бузької районної ради Тарас Келеберда разом з привітаннями наголосив, що особовий склад військової частини надійно стоїть на сторожі мирного неба, заступаючи на бойове чергування нашої незалежної України, гідно продовжуючи славу попередніх поколінь, вносячи вагомий вклад у зміцнення обороноздатності нашої рідної Вітчизни. Військослужбовці частини демонструють високу професійну майстерність, відповідальність і витримку, вірність Присязі і військовому обов’язку, своєю напруженою службою і працею забезпечують високу бойову готовність. Не дивлячись на складний час ви мужньо долаєте усі труднощі та зберігаєте все те, що було  і що є. Усім вам – впевненості у завтрашньому дні і робіть усе, щоб зберегти честь армії, честь військової частини та передати її наступним поколінням. Вдячність – ветеранам служби, військовослжбовцям та членам їх сімей, усім тим, хто своєю працею піднімають авторитет і примножуть кращі бойові і славетні традиції українського війська.

З нагоди 70-річчя частини з вітальним словом до присутніх звернувся голова районної організації Спілки ветеранів війни в Афганістані Юрій Ліщота і подарував книги для військовиків.

Начальник штабу, перший заступник командира частини  А-4623 підполковник Віталій Палагута зачитав святковий Наказ, яким Почесним нагрудним знаком нагороджено: полковника Олександра Гуменюка; підполковника Олександра Назаренка; старшого помічника начальника штабу з кадрів майора Степана Квасницю; прапорщика Володимира Сущика; прапорщика Сергія Мацюка; старшого сержанта Віктора Микулинця, інженера з охорони праці Сергія Білова,  та багатьох інших.

Урочистості з нагоди 70 річного ювілею військової частини А- 4623 завершилися урочистим маршем військовиків,  виконанням полкової пісні та фотографіями на пам’ять разом з ветеранами військової служби.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: