k2FtbBdWr1

«Вікно життя»

завантаження (1)

В своїй енцикліці «Evangelium vitae» Іван Павло ІІ навчає, що: «Кожна дитина вже від моменту зачаття – це Божий дар. Цей дар інколи важко сприйняти, але він завжди безцінний. Потрібно перш за все змінити своє відношення до зачатої дитини, навіть якщо вона з’явилася, як то кажуть «несподівано». Вона є людською особою.» З цим не можливо не погодитись. В Основному Законі України записано, що кожна людина має право на життя і ніхто не має права позбавити її цього. Кожній дитині повинні бути створені сприятливі умови для розвитку та виховання, проте іноді обставини складаються так, що мати не в змозі забезпечити дитину…

«Вікно життя» – це місце, де жінка, котра опинилася у складних життєвих обставинах, може анонімно залишити своє немовля, зберігши його життя та давши шанс на нову родину. «Вікно життя» – це краща альтернатива для дитини, ніж вбивство чи то через аборт, чи то вже після народження.

Прототип «Вікна життя» з’явився у ХІІ ст. з ініціативи Папи Римського Інокентія ІІІ. Його шокувала звістка про величезну кількість неживих немовлят, знайдених у водах Тибру. Перше таке «вікно» діяло в госпіталі Святого Духа в Римі, поряд з Ватиканом. Це був дерев’яний циліндр, який містився у стіні. Мати залишала там дитину і рухала дзвіночок, щоб почули монахині.

Унікальний для України проект стартував у травні 2009 року. У Львівському обласному перинатальному центрі за адресою: вул. Дж. Вашингтона, 6 було відкрито перше в Україні «Вікно життя» – спеціальний пункт, де матері можуть анонімно залишити новонароджену дитину. Це стало початком реалізації масштабного соціального проекту «Вікно життя». Покликаного звернути увагу суспільства на проблему жорстокого ставлення до небажаних новонароджених дітей.

Залишити малюка у «Вікні життя» можна цілком анонімно. Вікно відкривається ззовні. Після того, як туди кладуть дитину, лікарі отримують спеціальний сигнал, який спрацьовує через декілька хвилин, і підходять, аби забрати її. За цей час жінка має можливість відійти на певну відстань від пункту і не боятись бути поміченою, її ніхто не буде розшукувати, оскільки анонімність забезпечена. Згідно з українським законодавством, два місяці покинуту дитину неможливо всиновлювати, тому батьки та родичі мають шанс одуматися та повернути її в сім’ю.

На сьогодні в Україні діє 11 пунктів «Вікно життя»: у Львові – два пункти, у Тернополі, Києві, Вінниці, Рівному, Луцьку, Борисполі, Павлограді, Снятині, Одесі.

Подаємо адреси «Вікон життя»:

1. м. Львів                                            2.м.Львів

обласний перинатальний центр,   шпиталь ім. Митрополита А.Шептицького,

вул. Дж. Вашингтона, 6                   вул. Озаркевича, 4

Pік заснування: 2009                          Pік заснування: 2009

 

Якщо Ви опинилися у складних життєвих обставинах та потребуєте підтримки, поради та допомоги, просимо звертатися в службу у справах дітей райдержадміністрації за адресою:

вул.Незалежності, 27

м.Кам’янка-Бузька

Львівська область

Тел. 0(3254) 5 23 18

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: