k2FtbBdWr1

Впевнений, що нам вистачить розуму і сил щоби політичне протистояння не зруйнувало основ державності – Президент

1

Російська агресія згуртувала українців в єдину політичну націю та в єдину патріотичну родину, яка відстояла свій спільний дім. І українським політикам має вистачити сил та розуму, щоб політичну боротьбу всередині країни утримувати в межах європейських стандартів цивілізованих стосунків влади та опозиції. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час виступу на урочистому заході «Парад військ» з нагоди 26-ої річниці Незалежності України.

«Я впевнений і в тому, що нам вистачить розуму і сил, щоби політичну боротьбу всередині країни утримувати в межах європейських стандартів цивілізованих стосунків влади та опозиції. Щоби ворог не зміг підірвати нас із середини. Щоби «п’ята колона» і не думала підняти голови. Щоби отаманщина не руйнувала основ державності. Словом, щоби в політичному протистоянні ми самі себе не знищили», – заявив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив: «Що додає оптимізму? Російська агресія згуртувала нас в єдину політичну націю. Традиційні українські хутори, де що не хата, то обов’язково з краю, об’єдналися в єдину патріотичну родину, яка відстояла свій спільний дім».

«Постало громадянське суспільство небайдужих, патріотично налаштованих людей, яке є ключовим моїм союзником в проведенні реформ», – зазначив Петро Порошенко.

За його словами, ми пізнали реальну ціну справжньої свободи, наша Незалежність омріяна народом, узаконена на референдумі, захищена народом від зазіхань з боку Росії.

Петро Порошенко додав, що Москва вже не вперше намагається придушити українську Незалежність. Про це нагадують знамена, які відкривають сьогоднішній парад. «І прапори Першого Українського полку імені Богдана Хмельницького та Третьої Залізної дивізії Армії Української Народної Республіки. З російсько-більшовицькою ордою вони билися ще на початку минулого століття», – зауважив він.

Президент підкреслив, що є три головних висновки з літопису Української національної революції минулого століття, які варто знати кожному. «Ми маємо бути сильними і приділяти належну увагу своїй армії для того, щоб не годувати чужу. Сто років тому це зрозуміли надто пізно», – зазначив він.

«Ми маємо бути єдиними. Навіть найміцніші мури впадуть, якщо всередині фортеці панує внутрішній розбрат. Сто років тому саме він став причиною втрати державності. Але ще давні мудреці казали: «Мужність творить переможців, єдність творить непереможених», – підкреслив Президент.

Водночас, за його словами, в такий великий день, розмова про наші старі проблеми і нові  виклики, свідомо залишається на будні, але вона обов’язково відбудеться найближчим часом.

Глава держави нагадав слова кардинала Любомира Гузара, який визначив моральний орієнтир українців і закликав ставитися до України згідно заповіді Божої «шануй отця і матір». «Україна, – вчив Владика, – в широкому значенні національна родина, іншої в нас нема. Треба сказати собі, що я народився українцем, так Бог дав, і я маю обов’язок дбати про свій народ».

«Якою буде наша рідна Україна, залежить від нас, від кожного з нас. Україна буде такою, якою ми її зробимо. Усі ми, на служінні правди, добра і краси», – процитував Президент слова Його блаженства.

«Незалежність – в надійних руках нашого покоління», – підкреслив Петро Порошенко.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: