k2FtbBdWr1

Зацвіли підсніжники

2

У ці дні на нашій кам’янецькій землі зацвіли первоцвіти. Поява ранніх підсніжників – не аномалія, адже мінливі теплі зими  вже не дивина для нас. Підсніжники – рослини зі швидкою вегетацією. Вони швидко сходять, ростуть, відцвітають, а потім відходять на літній спокій. Тому кожному слід пам’ятати, що  вирвана квітка із цибулиною означає загибель рослини.

За збір підсніжників передбачена відповідальність за статтею 85.8.1 Кодексу України про адміністративні порушення, – Штраф невеликий — від 51 до 102 гривень. Окрім того, якщо є факти, що рослина вилучена з природного середовища, то за кожну квітку нараховуються збитки — від 15-ти до 18 гривень.

Зауважимо, що  саме первоцвіти найбільше потерпають від людини.  Підсніжник звичайний давно став рідкісною квіткою наших лісів і занесений до Червоної книги України. У цю книгу зібрані рослини, яким загрожує повне зникнення. Але квітка цінна не лише своєю красою. Без квітки не утворяться плоди та насіння, не виростуть нові рослини.  Тож,  зривати їх задля вінків та букетів, які швидко зів’януть, не варто. Милуйтеся квітами, фотографуйте їх, малюйте та оспівуйте у віршах!


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Інформація про виплату пенсій особам, які переселились з Донецької і Луганської областей
Відбулося засідання районного методичного об'єднання практичних психологів та соціальних педагогів
Майже 370 тисяч сімей області отримують житлову субсидію
Олег Синютка обговорив із Надзвичайним послом Естонії в Україні напрямки співпраці
Голова ОДА зустрівся із родинами Героїв Небесної Сотні та учасниками Революції Гідності
Аграрії області проводять роботи із оцінки посівів озимих культур урожаю 2019 року