k2FtbBdWr1

Завчасно попередити і не допустити спалювання сухої трави, соломи та стерні на території району

7

Управління агропромислового розвитку Кам’янка-Бузької райдержадміністрації нагадує  жителям району, фермерським  господарствам та сільськогосподарським підприємствам, що протягом липня-серпня проводиться збір урожаю зернових культур, тому необхідно звернути особливу увагу, завчасно попередити і не допустити спалювання сухої трави, соломи та стерні.

Спалювання сухої рослинності веде до забруднення повітря продуктами горіння, вигорання прилеглих територій та часом до загорання ще не зібраного врожаю.

Разом з стернею вогонь знищує безцінну біосферу полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни. Також необхідно звернути увагу на те, що  під час згорання рослинних залишків у повітря вивільняються мікрочасточки диму до складу яких входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають в легенях

Беручи до уваги вище наведене, наголошуємо на необхідності дотримання правил пожежної безпеки.

Також інформуємо, що згідно ст. 22  ЗУ «Про охорону атмосферного повітря», ст. 12  ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення  випалювання сухої рослинності тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти  до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у риб господарствах водн...
Відбувся всеукраїнський круглий стіл на тему «Розвиток молочного скотарства на основі кооперацій се...
На Кам'янеччині тривають жнива
Радилися аграрії області
Сільське господарство продовжує залишатись значним сегментом економіки Кам’янка-Бузького району
Відкрито консультаційно-дорадчий центр в сфері агропромислового виробництва